Tehnika
Auto un moto

Vāc parakstus, lai vieglāk ierīkot stāvvietas pie mājām0

Foto-LETA

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par atvieglotu kārtību stāvvietu izvietošanai pie mājām Rīgas dzīvojamajos rajonos.

Kā iniciatīvas pieteicējs norādīts Edgars Jākobsons. Viņš uzsvēra, ka patlaban nākas sadzīvot ar Rīgas domes nevēlēšanos risināt jautājumu par stāvvietu izveidošanu pie mājas dzīvojamos rajonos.

Iniciatīvā uzsvērts, ka iedzīvotāji maksā zemes nodokli zem saviem dzīvokļiem, bet nav vietas, kur novietot auto, jo māju apkārtne plānota laikos, kad autotransporta blīvuma bija ievērojami mazāks. “Lai izveidotu autostāvvietu pie dzīvojamās mājas, ir jāmaksā milzīgas summas par arhitekta pakalpojumiem un atļaujām,” pausts iniciatīvas pieteikumā, piedāvājot Rīgas pašvaldībai pārskatīt un atvieglot kārtību, kādā namu iedzīvotāji varētu risināt savas problēmas ar autotransporta novietošanu un stāvvietu izbūvi vai paplašināšanu, vai papildu stāvvietu organizēšanu.

“Mēs visi maksājam milzīgas nodevas par atļauju piedalīties ceļu satiksmē ar savu autotransportu, un domāju, ka domei vajadzētu būt pretimnākošākai pret iedzīvotājiem šo problēmu risināšanā un palīdzēt labiekārtot šīs stāvvietas, ja ne par velti, tad samazinot izmaksas, kuras patlaban ir mākslīgi uzpūstas par arhitekta pakalpojumiem utt. Mēs maksājam lielus nodokļus un pretī nesaņemam principā neko, izņemot soda kvīti, ja auto neveikli, kaut ar vienu riteni novietojam vietā kur nav asfalta, kaut reizēm nevar nodalīt, kur beidzas zaļā zona un kur sākas asfalts,” nobažījies Jākobskons.

Tāpēc viņš rosina parakstīties par atvieglotu noteikumu sagatavošanu par pieejamām cenām autostāvvietu ierīkošanai pie dzīvojamām mājām.
Šādas iniciatīvas rezultātā, kā norādīja Jākobskons, arī operatīvais un medicīniskais transports bez aizkavēšanās varēs pildīt savus pienākumus, jo reizēm katra nokavētā minūte ir svarīga gan ugunsdzēsēju, gan medicīnas personālam.

LA.lv