×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. februāris, 2016
Drukāt

Vāc parakstus onkoloģisko slimnieku atbalstam (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Par Onkoloģisko pacientu organizāciju alianses iniciatīvu “Lai vēzis būtu ārstējama slimība” interneta portālā www.manabalss.lv jau parakstījušies 3500 Latvijas iedzīvotāju. Tā ir apmēram trešdaļa no nepieciešamajiem 10 000 parakstu.

Parakstu vākšanu, lai Saeimā iesniegtu priekšlikumu palielināt finansējumu vēža diagnosticēšanai, ārstēšanai un rehabilitācijai par 10 miljoniem eiro gadā, kā to bija paredzējusi Veselības ministrija, tika sākta pagājušā gada rudenī. Pacientu organizācijas ir pārliecinātas, ka papildu budžeta piešķiršana palīdzēs samazināt mirstību un nodrošinās pacientu tiesības uz pilnvērtīgu ārstēšanos un augstāku dzīves kvalitāti.

Papildu finansējums varētu uzlabot izmeklējumu pieejamību pacientiem, kuriem diagnoze vēl tiek noteikta vai arī jau sākta ārstēšana, jo šobrīd, piemēram, uz izmeklējumiem ar datortomogrāfu ir jāgaida vairākus mēnešus garā rindā. Onkoloģiskiem pacientiem arī nākas gaidīt rindās uz ķirurģiskajām operācijām. Valsts neapmaksā specifiskas analīzes, piemēram, gēnu mutāciju testus, ar kurām var noteikt piemērotību ārstēšanai ar modernu mērķterapiju. Vēl nepieciešami būtiski uzlabojumi paliatīvajā aprūpē un onkoloģisko pacientu rehabilitācijā. Virknē onkoloģisko diagnožu, piemēram, zarnu vēzim, olnīcu vēzim, prostatas vēzim, valsts neapmaksā ārstēšanu ar modernu terapiju, bioloģiskiem medikamentiem.

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem, 2015. gadā uzskaitē ir 77,8 tūkstoši onkoloģisko slimnieku. Salīdzinājumā ar 2002. gadu 2014. gadā uzskaitē esošo onkoloģisko pacientu skaits pieaudzis par 49,6%.

Onkoloģisko pacientu organizāciju aliansē ir apvienojušās vairākas biedrības: krūts vēža pacienšu biedrība “VITA”, kolorektālā vēža pacientu biedrība “EuropaColon Latvija” un dzemdes un olnīcu vēža pacienšu biedrība “Gino”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kur links, lai var parakstities?

  2. kur var parakstiities

  3. Esmu vēža slimnjece.

  4. Lai paņem no nelegālajiem migrantiem paredzētās naudas , domāju Tauta to atļaus.

Draugiem Facebook Twitter Google+