×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
10. februāris, 2018
Drukāt

Vāc parakstus par ārstu algu celšanas pārtraukšanu (43)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par ārstu algu celšanas pārtraukšanu, tā vietā nodrošinot ārstniecības personu darba samaksas bonusu sistēmas ieviešanu.

Kā iniciatīvas autors norādīts Romans Sučaks. Viņš piedāvā pārtraukt ārstu algu turpmāku palielināšanu, jo tas, viņaprāt, nevarot turpināties bezgalīgi un varot sākties boikoti. “Tā dēļ cieš cilvēki!” uzsvēra Sučaks. Iniciatīvā rosināts ieviest bonusu sistēmu, lai ārsti varētu nopelnīt un viņiem būtu motivācija to darīt.

Sučaks pārliecināts, ka algas pielikums pats par sevi neko nemainīs – medicīnas kvalitāte Latvijā neuzlabosies.

“Gluži otrādi, saņemot lielāku algu, ārsti neveltīs pacientam vairāk uzmanības, nevarēs labāk un savlaicīgāk noteikt pareizu diagnozi, kā arī nozīmēt pareizu un adekvātu ārstēšanu. Radīsies pretējs efekts. Mēs redzam, ka daudzos gadījumos viss Latvijā arī notiek tieši tā. Nepārtraukta algas celšana tikai pasliktinās situāciju, ārsti izjutīs visatļautību un nākotnē nemitīgi prasīs algas pielikumu. To kategoriski nedrīkst pieļaut! Ir jābūt kaut kādai robežai! Visbeidzot, tas ļaus ieekonomētos budžeta līdzekļus novirzīt citai nepieciešamai jomai,” rosina idejas autors.

Viņaprāt, šo naudu varētu ieguldīt medicīnā – ieviest bezmaksas ārpuskārtas diagnostiku, lai pēc iespējas vairāk cilvēkiem varētu, cik ātri vien iespējams, veikt diagnosticējošus izmeklējumus, piemēram, visa organisma MRT cilvēkiem, kas vecāki par 30 gadiem, un šo pilno diagnostiku veikt apmēram reizi 3-6 gados. Sučika ieskatā tas ļoti palīdzētu laikus atklāt onkoloģiskas saslimšanas agrīnā stadijā, kā arī savlaicīgi nozīmēt ārstēšanu, samazināt dārgo operāciju cenas, kā arī ietekmēt ārstniecības līdzekļu cenas.

“Domājot par ārstu trūkumu, šos līdzekļus varētu novirzīt tam, lai uz pastāvīgu darbu Latvijā aicinātu augsti kvalificētus ārstus no citām Eiropas valstīm. Tas radītu konkurenci mūsu ārstiem un uzlabotu Latvijas medicīnas kvalitāti. Kā papildu samaksu par godprātīgu palīdzības sniegšanu pacientam piedāvājam ieviest ārstu samaksas bonusu sistēmu par savlaicīgi sniegtu medicīnisko palīdzību, pareizi diagnosticējot, pareizi ārstējot un pieklājīgi izturoties pret pacientu,” piedāvāja Sučiks.

Viņš uzsvēra, ka šīs sistēmas darba organizēšanai varētu izveidot īpašu Veselības ministrijas pakļautībā esošu medicīnas iestādi, kas atbildīgi un taisnīgi kontrolētu ārstus. Minētās aptaujas nonāktu tieši šajā iestādē, kur tās arī izskatītu.

Bonusu programma darbotos pēc vienkārša principa – pēc mediķa sniegtās palīdzības pacientam izsniegtu anketu par apmierinātību ar ārsta sniegtajiem medicīnas pakalpojumiem, un aptaujas beigās pacients ziņas apstiprinātu ar savu parakstu. Tādējādi šī programma varētu paaugstināt algu tiem ārstiem, “kuri atbildīgi uztver savu darbu, kuri ciena pacientus, grib ārstēt un ir devuši patiesu Hipokrāta zvērestu, bet tiem mediķiem, kuri patlaban ir nolēmuši vienkārši “paspēlēt ārstus” un pret pacientu izturas bez cieņas”, nekādu papildu algu nedot.

Turpmāk saskaņā ar minētajām aptaujām Veselības ministrijas pakļautībā esošā iestāde varētu konstatēt godprātīgus un negodprātīgus ārstus, rosina iniciatīvas autors, kura ieskatā negodprātīgiem ārstiem ne tikai nebūtu jāpalielina alga, bet tā vispār būtu jāsamazina.

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. Gaidisim parmainas

 2. Labak,lai algas necel skolotajiem. Ta jau slinko,neko nemaca. Ja skola macas 45 berni un 18 nesekmigi. Ko skolotaji tad dara stundas.

 3. Pieredze un ne tikai mana ar ģimenes ārstiem ir diezgan bēdīga-daļa ārstu ir diezgan vienaldzīgi pret pacientu un saņem viņi pieklājīgi. Vajag kā agrāk- terapeits, pediatrs. Ko ģimenes ārsts daudz var zināt par nerviem, acīm, degunu, kauliem????

 4. Vienīgais, ko gribas novēlēt šim “gudriniekam” un viņa atbalstītajiem, ir laba veselība.

 5. Vēlētos Sukačam pajautāt- kā algu aprēķināt ārstam pataloganatomam? Kā viņa pacienti aizpildīs anketas?

 6. Vēlētos Sukačam pajautāt, kā ārstam pataloganatomam rēķināti algu? Kā viņa pacienti aizpildītu anketas?

 7. Hiperaktīvs Nejēga Atbildēt

  Man ar Sučaka cienīga ideja- bezdarbniekus tak varam pārprofilēt pāris mēnešu laikā par anesteziologiem un mikroķirurgiem.

 8. “Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” … Kā iniciatīvas autors norādīts Romans Sučaks. ”
  … varbuut vienoties CILVEEKIEM KOPIIGAA LUUGSHANAA : … ” Kaut izniiktu visi IZDZIMTENJI ……………. un Dievs lai izsver, kas kas ir … – ?

  • šarikovi parakstās,
   bet,
   dažiem vajag bezdeficīta budžetu,
   lai varētu celt sev algas,
   “glābt” ž bankas,
   būvēt zelta tiltus,
   rotēt uz briselēm…

 9. – DURA JA, DURA JA, kalhoznaja ………. gribetos, lai shitaa te –

  Kā iniciatīvas autors norādīts Romans Sučaks … pastaastiitu ko par sevi …..

 10. Es ienīstu ārstus,jo dakteri man autovadītāju medic.komisijā iedeva tikai M kategoriju,ar kuru es nedrīkstu vadīt auto,tikai motorolleri

 11. Kuri augstas klases speciālisti brauks šurp strādāt par Latvijas ārstu algu? No šejienes vienkārši aizbrauks vēl atlikušie… un tad katrs pats sev būs stomatologs

 12. Kuri augstas klases speciālisti brauks šurp strādāt par Latvijas ārstu algu? No šejienes vienkārši aizbrauks vēl atlikušie… un tad katrs pats sev būs stomatologs

 13. Kāpēc medicīnas darbuniekiem būtu jāsańem mazāku algu, bet neviens nerunā par politiku algu celšanas pārtraukšanu! Ārsti glābj dzīvības, medmāsas aprūpē pēc operācijām utt! Ko politiki dara valsts labā? Kāpēc bankieri sańem milzīgus bonusus un milzu algas!

 14. Kā man noriebies tas grafomāns Ontūns! Lien visur ar saviem krecelējumiem, jau gadiem ilgi ko neviens nelasa, jo būtībā jau visu laiku atkārtojas viens un tas pats. Es arī vairs nelasu, bet tracina, ka tie palagi ir metriem gari un līdz nākamajam jēdzīgajam komentāram tikt nav nemaz tik viegli. Ontūn, ej prom!

 15. mardža tev tasnība es pats strādaju medicinā un redzu kas notiek

 16. Ir pilnīgi pierādama, jo vairāk pieaug mediķu algas, jo garākas kļūst rindas, ar ko varu mūs visus apsveikt.

 17. Ārsti tāpat ņm kukuļus kā ņēmuši, no saviem paziņām dzirdu,paņēma naudu, muguras operacija neizdevusies, ārsts pat nenāk pēc tam īsti apraudzī, operāciju dabūju pārtaisit cits ārsts no tas pašas nodalas. Otrai paziņai viram onkoloģija, ārsts liek iešpricēt kaut kādas labas zālītes tikai tad, kad palikta aploksne zem dokumentiem. Vis noteik pēdējā laikā. Kas mainījies ar algu pielikumu? Nekas, attieksme pret pacientu tā pati vecā, ja nesmērē ratu riteņus, tie neripo.

 18. Protams ,tā kā caura maisā ,vienmēr būs maz ,,un tas nav risinajums ,bezjēdzigi ,

 19. Un kur var parakstīties.

 20. populistiska popularitātes sacensība neko nedarīs lai samazinātu Latvijā izglītoto ārstu noplūdi uz årzemēm. Ar tādu pieeju vislabākie… kā arī vienkārši labie turpinās atrast darbus citās valstīs kur pret ārstiem izrāda cieńu un ne ńirgāšanos.

 21. Izbeidziet vienreiz medicīnisko palīdzību zākāt par PAKALPOJUMU, nav nekāds sadzīves pakalpojumu kombināts!!!!

 22. O jā…. Protams. Tas ir kaut kāds marasms vispār publicēt kaut ko tādu.
  Varbūt vajag nevis grābstīties gar mediķu algām, bet pievērsties sabiedrības izglītošanai? Jūs zināt, cik neieradās uz valsts apmaksātajiem izmeklējumiem pagājušo gadu? Lūk tos, kuri pieprasīja sev šos izmeklējumus un uz tiem neieradās – vajag sodīt. Ja netiek , vai situācija mainījās – tad esi tik sasodīti laipns un piezvani, atcel šo savu pieteikumu, lai cits cilvēks tiek.
  Sabiedrība pati ir vainojama, ka ir rindas uz izmeklējumiem. Sabiedrībai ir jāsaprot, ka primāri – cilvēki paši ir atbildīgi par savu veselību. Nedrīkst sevi nolaist līdz klinķim, un tad bļaut, ka medicīna slikta. Latvijā medicīna ir labā līmenī, jo uz Latviju brauc ārstēties cilvēki no citurienes.
  Vēl – Latvijā sāk izpausties patērētājsabiedrības pazīmes. Visi ir gatavi pieprasīt, bet dot pretī – ne visai.
  Sabiedrība pati dzen veselības aprūpi komercijā, jo – ja valsts ārsts ir noskaņots labvēlīgi un ir gatavs paciest dažādas nepatikšanas sava pacienta labā, viņš tāpat ir ierobežots ar kvotām, priekšrakstiem , norādījumiem. Privātpraksēs ir savādāk, pacients maksā un viss notiek, tas, kas ir iespējams. Valsts medicīna ir cits stāsts un sabiedrība to nesaprot. Un tādi, kā šis Pabiras kungs, kurš uzcepis augstākminēto iniciatīvu, ir lēti populisti, kuri uz sabiedrībai jūtīgām tēmām cepot savu popularitāti, iespējams, ka manīsim šo kungun kādā partijas sarakstā.

 23. algas nepalielinaat,jo aarsti nepilda savus paakumus

  • Marija – Jūs esat muļķe.

   • Jums ir taisnība,bet tas mjau gan ir dumiķis! Es arī zinu vienu dakteri kurš vārda pēc ir dakteris! Algas vajag palielināt augstas klases speciālistiem,kuriem nākas glābt reģionu dakterīšu ielaistos pacientus,tā lūk!!!!!

 24. pareizi,,algas nepalielinaat,,jo aarsti nepilda savus pienaakumus

 25. Vai nu ir ārsts “no Dieva” vai arī…. Maksā cik gribi – ja ārsts ir stulbs tad ir un nekādi miljoni to nemainīs.

 26. Pret normāliem ārstiem tas būtu noziegums.
  Pret tiem latvijiešu ārstiem, kuri mācījās tikai tāpēc,
  lai uzzinātu pretējā dzimuma kājstarpes saturu,
  tas būtu īsti laikā.

 27. Sučiks vai Sučaks… kāda stapība, ja pēc definīcijas esmu debils..

 28. Romans Sučaks ir vīriešu kārtas sučka ?

 29. Liekas ļoti laba iniciatīva, tā tam jābūt visās valsts iestādēs, ne tikai medicīnā. Jaunu institūciju gan nevajag veidot, jo veselības ministrija jau ir.

 30. Cieņai jābūt abpusējai. Ārsts nav oficiants krogū, kam jāluncinās ap klientu , par dzeramnaudu.

 31. Ko vispār nojūgušies? Jūs vispār apjēdzat cik atbildīgs un smags darbs tas ir un cik grūti tikt līdz tādam amatam???

  • PAREIZI,TIKAI TOTALI MULKI NEJEDZ KA JAMACAS 6GAFI PAR ARSTU +6 GADI REZIDENTURA UN CIK BISTAMI IR STRADAT PAR ARSTU.(VISADAS INFICETAS SLIRCES PSIHINPACIENTI KAS NOKOZ AUSIS UN PIRKSTUS UN MIRUSIE UZ IPERACIJU GALDIEM UTTT
   TA TIKAII LIEKAS KAS TAD TUR PAR ARSTU NEPASTRADAT.
   IDIOTI KURI NEIEDZILINAS VISPAR

  • PAREIZI,TIKAI TOTALI MULKI NEJEDZ KA JAMACAS 6GAFI PAR ARSTU +6 GADI REZIDENTURA UN CIK BISTAMI IR STRADAT PAR ARSTU.(VISADAS INFICETAS SLIRCES PSIHINPACIENTI KAS NOKOZ AUSIS UN PIRKSTUS UN MIRUSIE UZ oPERACIJU GALDIEM UTTT
   TA TIKAII LIEKAS KAS TAD TUR PAR ARSTU NEPASTRADAT.
   IDIOTI KURI NEIEDZILINAS VISPAR

  • Demokrātijas vājprāts Atbildēt

   Tas parakstu vācējs grib, lai arī palikušie mediķi aizbrauc ? Cik pats gadus ir studējis , ja vispār ir kaut kādu izglītību ieguvis ? Jeb varbūt tas parakstu vācējs grib , lai te paliktu tikai pakistāniešu u.c. plašās pasaules migranti – medicīnas augstskolu absolventi , kam vienīgā doma ir iefiltrēties ES.

 32. Sava daļa taisnības jau ir.

Draugiem Facebook Twitter Google+