×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
18. decembris, 2016
Drukāt

Vāc parakstus par atteikšanos no kompensācijām Saeimas deputātiem (6)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana, lai liktu Saeimas deputātiem atteikties no kompensācijām par dzīvesvietas īri un transporta izdevumiem. Kā iniciatīvas pieteicējs norādīts Artūrs Ikvilds.

Viņš uzsvēra, ka “katru gadu valsts gudrās galvas veic izmaiņas likumos, lai mazinātu negodprātīgo pilsoņu savtību un nodrošinātu taisnīgus nosacījumus visiem, kas ir tikai atbalstāmi”. Ikvilds atgādināja, ka arī šogad tika lemts sākt iegrožot mikrouzņēmumus, kā arī noteikt lielāku nostrādāto mēnešu skaits pēc kārtas, lai sāktu saņemt bezdarbnieku pabalstu. “Tajā pat laikā pievēršoties Saeimas deputātu kompensācijām par dzīvesvietas īri un transporta izdevumiem, zūd iespaids, ka tās pieprasītas godprātīgi, jo saņemt, piemēram, 700 eiro kompensāciju par dzīvesvietas īri cauru gadu ir šerpi,” pārliecināts Ikvilds.

Iniciatīvā pausts, ka realitātē vairums valsts iestāžu un dienestu darbinieku savu atalgojumu nopelna ar pamatdarbu un papildus piestrādājot, ja vēlas nopelnīt vairāk labākai dzīvei, tāpat darbam un finansēm tiek pakārtota arī dzīvesvieta. Līdzīgi ir ar Saeimas deputātiem – tie, kuri izrāda iniciatīvu un strādā vairāk, piemēram, komisijās, nopelna lielāku atalgojumu, uzsvēra Ikvilds.

Viņš nav apmierināts, ka atsevišķi deputāti saņem kompensācijas tikai par to, ka dzīvo tālāk no Rīgas. Viņaprāt, šajā ziņā pat nav jādomā, vai to vajag risināt, jo valsts visu apmaksās no nodokļu maksātāju naudas.

“Pie tam ir augsts risks, ka kāds to izmanto negodprātīgi. Tas nav saimnieciski no valsts puses un nemotivē deputātus taupīt, turklāt katru gadu Saeimas deputātu alga pieaug, kas nosedz vidējo šī brīža kompensāciju pilnībā,” norādīja Ikvilds.

Līdz ar to viņš aicina Saeimas deputātus atteikties no deputātu kompensācijām par dzīvesvietas īri un transporta izdevumiem, iztiekot ar nopelnīto deputāta algu un piemaksām par papildu veiktiem pienākumiem. “Saeima nav vieta, kur nopelnīt milzu kapitālu, bet gan saņemt atalgojumu, lai brīvi strādātu sabiedrības labā. Ar gandrīz septiņu minimālo algu lielu atalgojumu (uz papīra) vajadzētu pietikt,” pārliecināts iniciatīvas autors.

Ikvilda ieskatā šādas iniciatīvas rezultātā Saeimas deputāti atgūtu kaut nelielu sabiedrības ticību, ka darbojas princips “viens likums – viena taisnība visiem”. Tas būtu pirmais solis vienlīdzībai starp valsts pārvaldi un sabiedrību.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Šīs idejas autori un atbalstītāji ir īsri, patiesi un neviltoti kretīni, kas maz ko saprot.
  Nevar izvirzīt prasības Saeimas deputātiem, ja viņiem ir vismazākās algas Eiropā. Pie šāda niecīga atalgojuma nevar cerēt, ka uz deputāta amatu kandidēs gudri cilvēki no privātā biznesa, ja tur viņi nopelna četras reizes vairāk. Lēti deputāti ir švaki deputāti.
  Labi – maksājiet viņiem maz, bet neko neprasiet.
  Pašreizējais algas līmeni spēj sajūsmināt tikai Artusu!~

 2. Ierosinu sākt ziedojumu vākšanu Saeimas deputātiem – nabagiem un kompensēt viņiem VISU,ko viņi spēj izdomāt.

 3. Vākt ziedojumus Saeimas izsalkušajiem deputātiem un kompensēt VISU,ko vien katrs vēlētos.

 4. Sen bija laiks šādai iniciatīvai. Acīmredzot ir regulāri jāatgādina, ka Saeima nav vieta, kur var zaļi padzīvot uz tautas rēķina. Deputāti aizmirst kādam nolùkam viņus ievēlēja. Savus izdevumus par īri un transportu maksājam no algām un deputātiem jādara tāpat.

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Ir “ievēlēta” (kārtējā) šīs valsts saeima. No jauna “ievēlētie” un “pārvēlētie” tā dēvētie “tautas priekšstāvji” ir stāvā sajūsmā par kārtējo “vēlēšanu” rezultātiem. Mums, “vēlētājiem”, arī vajadzēja būt šādai sajūsmai, jo tikai ar mūsu aktīvo vai citos gadījumos tieši pasīvo piedalīšanos šīs valsts saeimas kārtējā “sasaukumā” tikuši ir tieši tie “tautas kalpi”, kurus vēlējās vairākums no “vēlētājiem”. Gribējām vai ne, bet dabūjām tos, ko paši vien gribējām.” … (apt.cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Kā katrs no Saeimas deputātiem “atstrādās” samaksāto labo algu?” )
  ——-
  .
  “Gribas TĀ, ka ‘ačās cērtas’!…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  MUĻĶU Zemē – VISS pa vecam:
  Kaut vai “pliki nātrēs lecam”,
  Tiklīdz ‘desot’ ļauj “pie urnām” ~
  “Atdot balsis” SILES ‘purnam’:
  ‘Štempele’ uz pases lapas,
  Aizstāj cerības (kaut – knapas),
  “Vēlētājiem” dzīvot “BRĪVI”,
  Ne – pēc ZOMBĒJUMA stīvi…

  Savukārt – iekš “polit-blicēm”,
  Lērums ‘sugas biedru zicē’ ~
  Ka tik’ “listēs” ‘trāpīt’ iekšā!!!
  (Kaut vai – “stūmējos”, ne priekšā…)
  Tiem, kam… (draza) ‘smadzeņpodā’,
  Tikt pie “tautas kalpa” “goda”,
  Gribas TĀ, ka ‘ačās cērtas’ ~
  “Maizes kartes” šķiet tā vērtas:
  .
  Ja ‘krīt’ “mandāts” frakas ķešā,
  ‘Nespīd’ kviekt (pie SILES) bešā,
  Vismaz četrus gadus ‘biedriem’ ~
  ‘Rīties’ var, līdz trekniem sviedriem.
  Jo – par VISU ‘bleķo’ “vaukšķi”:
  “Darba” mēnešalgā – ‘taukšķi’,
  (Kaut – uz ‘šanci’ reti jānāk)
  “Kompensācijās” – ne ‘plānāk’,
  “Goda” lāvas – polsterētas,
  “Balsu” pogas – nopulētas,
  (Lai nav “darba traumu” riski,
  “tautas kalpiem” ‘specifiski’)
  “Laktā” – n’tie mikrofoni,
  Klačām – “podu” telefoni,
  “Notbuki” – ar ‘fīčām’ daudzām,
  (“Advancēti” ‘braukt pa auzām’)
  “Konsultantus” – katram savu,
  “Čļenovozus” – ‘na haļavu’,
  “Caurlaides” – pa VISU “valsti”,
  Kur vien ‘rullēs’ SILES balsti,
  Muldamlaiki – ‘raidfrekvencēs’,
  “Ķēķa tiesās” – “indulgences”,
  “Imūnums” – pret katru grēku,
  “Shēmas” – “likumīgu” spēku,
  “Rebes” – ‘piesegtas’ ar “pantiem”
  “Otkati” – pēc “preiskurantiem” ~
  Var JEBKO, kas ‘gruzī fišku’
  (Ja – ar ‘biedriem dalās, bišku’…)

  Muļķu Zemē – VISS kā bijis:
  Kurš caur “urnām” IZMĀNIJIS,
  LUMPEŅIEM un MUĻĶIEM “balsis” ~
  Trekns briest, kā speķarausis.
  .
  Jo – VIENALGA, kurā ‘blicē’,
  “Mandātus” SEV ‘biedri zicē’ ~
  SISTĒMA šai “valstī” ‘rullē’!!!
  (JA – nav “urnu FARSS” ‘pa nullēm’…)
  .
  ‘ANNO’ ~ 08./09. 2011. / 05.2013 / 10.2014. (kārtējā “vēlēšanu” FARSA kontekstā)

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 6. “Manabalss” rada demokrātijas ilūziju, bet patiesībā ražo parakstus Saeimas miskastei…misis “bārčas” sevi neapdalīs!

Draugiem Facebook Twitter Google+