×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
14. aprīlis, 2018
Drukāt

Vāc parakstus par ceļa nodokļa iekļaušanu OCTA cenā (18)

Foto: Pixabay.comFoto: Pixabay.com

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par ceļa nodokļa iekļaušanu OCTA apdrošināšanas cenā.

Kā iniciatīvas iesniedzējs norādīts Romans Sučaks. Viņš pauda, ka transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis aug ar katru gadu, savukārt “vienkāršie ļaudis to vairs nespēj samaksāt”.

“Īpaši aktuāli tas ir cilvēkiem, kuriem ir automobilis, bet tas tiek izmantots ļoti reti. Tas attiecas arī uz pensionāriem, kuri, iespējams, brauc ar auto tikai reizi vairākās nedēļās vai mēnesī, lai, piemēram, aizbrauktu pēc ikdienā nepieciešamajām precēm, zālēm vai kādā citā nolūkā. Labi, ja automobilis tiek izmantots pusgadu, reizēm pat retāk, trīs vai četrus mēnešus gadā. Kā sanāk? Cilvēkam, neatkarīgi no tā, cik bieži viņš izmanto automobili, jāmaksā nodoklis par visu gadu?!” neapmierināts Sučaks.

Viņš zināja stāstīt, ka citas kaimiņvalstis, piemēram, Igaunija un Lietuva, ir spējušas atrisināt ceļu nodokļa problēmu, iekļaujot šo nodokli maksā par degvielu no uzpildes stacijām. “Kāpēc Latvija nevar pārņemt šo efektīvo sistēmu, kāda ir kaimiņiem? Vai esam sliktāki un ar kaut ko atšķiramies no šīm valstīm? Tur taču viss šajā jautājumā ir sakārtots!” neizpratnē ir Sučaks.

Iniciatīvā uzsvērts, ka, ja kaut kādu iemeslu dēļ nevaram iekļaut ceļu nodokli degvielas cenā, tad būtu apsverama ideja izdot likumu un panākt, ka visas apdrošināšanas kompānijas līdz ar OCTA apdrošināšanas izsniegšanu iekļauj atsevišķu samaksu par transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa segšanu OCTA polises darbības periodā.

Sučaks uzskata, ka šādā veidā cilvēkam būs iespēja iegādāties apdrošināšanu, piemēram, uz trim mēnešiem un samaksāt ceļa nodokli par šiem mēnešiem.

Viņaprāt, tas būtu labākais un taisnīgākais variants visiem autovadītājiem. “Ļoti vienkārša shēma – pērc tikai apdrošināšanu, kurā atsevišķi jau ir iekļauts ceļa nodoklis uz apdrošināšanas periodu,” rezumēts iniciatīvā, piebilstot, ka šī shēma efektīvi palīdzētu cilvēkiem ietaupīt naudu, ja automobilis bieži atrodas garāžā un ar to netiek braukts.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. valdiba to nekad nepielaus.

 2. cik naivi. viss ir vienkārši-nodokļos jāiekasē maximāli iespejamais. par kautkādu taisnigumu neiet runa

 3. octa jau tā bešenna maksā un vēl pie…isīs klāt ceļa nodokli kas tad būs? āksti! Vispār tādu octu vajadzēja likvidēt! Atceros kādreiz bij tā ja avārija tad maksāja vainīgais – viss! Lieta galā! Tāpat tā OCTA tev sūda samaksās par tavu rūpīgi uzturēto auto!

 4. Ļoti glupa shēma , un realizācijā sarežģīta . Ja kurš negrib maksāt gada auto nodokli , var taču “nebraucamos menešos ” noņemt auto no uzskaites …

 5. Ha ha Sučaks laikam nezin , ka apdrošināšana 3 mēnešiem ir tikai par 20% lētāka nekā visam gadam , bet apdrošinat uz 1 vai 2 mēnešiem vispār nav iespējams !

 6. Vāc vai nevaāc parakstus – CSDD no savas naudiņas neatteiksies .. un tā OKTA tāpat jau ir milzigi uzpūsta . Degvielas akcīzi mēs maksājam , bet tikai 20 % tiek izmanototi ceļu uzturēšanai …

 7. Kā jau nez cik reizes minēts – jāpievieno degvielai.
  Vēl kādas muļķīgas shēmas jāgudro.

 8. Kada vel octa… jau ta cena kada…
  nav jaizdoma velosipeds…
  Jaieklauj degviela tad to maksas visi kas brauks pa LV !

 9. Sāksim ar to, ka, reiz televīzijā uzdodot jautājumu, kāpēc Latvijā ceļi ir 3x dārgāki kā Igaunijā. Atbilde: Mums cits segums, pamatne utt. Kur tad Latvija atrodas, kur Igaunija? Paskatamies robežu Ipiķos. Kāds ceļš Latvijā, kāds Igaunijā. Vienkārši melo un zog 3x vairāk.

 10. Stulba doma

 11. Lai nevarētu atcelt OCTA?! Atbildēt

  OCTA ir Jāatceļ! Tāpēc tajā nekas vairs nav jāiekļauj!

 12. Tagad jau octas ir salekušas debesīs, kas notiks ja vēl tam visam klāt pieliks nodokli. Interesanti kā biznesu atkal lobēsim? Kas stāv aiz šīm apdrošināšanas kompānijām? Sen jau vajadzēja pie degvielas cenas to pielikt, bet nekā…tā nu mums ir visādi oiki. Vai kādsir parēķinājis cik kopā samaksā valstij nodokļos? Bet pensijas rēķina tikai no kautkādas daļiņas sociālajām iemaksām. Tu atdod pusi algas, bet vecumdienās knapi minimums sanāk, labākajā gadījumā pabalsts.

 13. Igaunijā un Lietuvā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis nav iekļauts degvielas cenā!

 14. Tas jau izskatās pēc negodprātīgas cilvēku maldināšanas, jo OKTU mēs maksājam privātajām apdrošināšanas kompānijām, bet nodokļus visus maksājam Valsts kasē.

 15. Diemžēl pilsoņu gribai šajā finanšu noziegumu valstī , kurā saimnieko valsts īpašuma zagļi spļauj virsū. Spilgts piemērs parakstu vākšana par NĪN atcelšanu vienīgajam dzīvoklim.

  • Nodoklim ir jābūt taisnīgam….un iekasētà nauda ir jaizlieto taisnīgi…..viss valsts pastāvēšanas pricips …..bet atcelt kaut kādu nodokli jau var, bet kur tad ņemsi naudu valsts pastāvēšanai? Vai tu pēkšņi samaksāsi tik daudz,ka pietiks veselībai..izglītībai un aizsardzībai?

   • Ja jau nauda tiktu izlietota Jūsu minētajiem mērķiem, nebūtu žēl. Bet nauda tiek izzagta ar dažādu silei pietuvinātu firmu palīdzību. Tas ir tikai aizbildināšanās jājamzirdziņš nodokļu celšanai, vai precīzāk iedzīvotāju apzagšanai valsts līmenī. Tā kasko apdrošināšanas izdevumus sedz no obligātās apdrošināšanas groza, OIK un sadales tīkli saņem naudu par neko, jo elektrības patēriņš minimāls, rūpnieciskā ražošana iznīcināta, ceļu remonta posmu izmaksas saceltas debesīs, tur naudu slauc silei pietuvinātās firmas. Tā to dzejolīti var skaitīt ilgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+