×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. marts, 2017
Drukāt

Vāc parakstus par eitanāzijas legalizāciju (9)

eitanazija

Toreiz Veselības ministrija (VM) pauda, ka eitanāzijas legalizācija Latvijā nav ministrijas dienaskārtībā. Toreizējais veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) sacīja, ka tā ir politiska izšķiršanās, un Latvija vēl nav gatava.

Kā vēstīja LNT raidījums “Top 10”, mediķu vidū vienotas nostājas par to nav.

Uzskatot, ka cilvēkam ir tiesības neciest mokas līdz pat savai nāvei, reanimatologs Pēteris Kļava iestājas par eitanāziju. Tikai, viņaprāt, šis jautājums ir jāizlemj profesionāļiem, nekādā ziņā ne sabiedrībai.

Onkoloģijas centra ārste psiholoģe Maija Kārkliņa savukārt iestājās pret eitanāziju. “Šobrīd noteikti nē, mēs neesam ne morāli, ne materiāli, ne juridiski uz to gatavi. Padomājiet paši – ja mēs tagad atļausim eitanāziju, ko tik mums neradīsies doma eitanizēt. Labāk fantāziju šajā jomā nedarbināt, es domāju,” sprieda Kārkliņa. Viņa ir pārliecināta, ka mūsdienu medicīnā teju 100% sāpju var noņemt. Turklāt, viņasprāt, nedziedināmi slimo aprūpe Latvijā ir augstā līmenī, jautājums tikai, vai visiem pieejama.

Juriste, medicīnas tiesību eksperte, Latvijas Universitāte medicīnas fakultātes docente Solvita Olsena pauda viedokli, ka Latvijas situācija ir katastrofāla cilvēkiem, kuriem ir neārstējamas slimības un kuriem ir jācieš, jo paliatīvā aprūpe cilvēkiem nav pieejama, ja viņiem nav naudas. “To aprūpi, ko mums par valsts līdzekļiem piedāvā, es nevaru saukt par paliatīvo aprūpi. Ja mums ir jāstāv garā rindā un tad mums valsts apmaksā septiņas dienas,” norādīja Olsena.

Eksperti pauda, ka Latvijā visi ir nolaiduši acis un aizspieduši ausis un problēmu izliekas neredzam, nedzirdam.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Pēteris Kļava vispār ir kautkāds zema intelekta indivīds kura viedoklis kaķim zem astes.Tikai tēlo baigi gudro mācīdams savas pesteļu tibetiešu,jeb sazin tur kādu šamaņu mācības murgus.Diezgan daudz viņš noplēš no lētticīgajiem par saviem murgu lekciju kursiem,7 vai 9 eiro no galviņas,tā neko biznesiņš vecim iet no rokas

 2. Pēteris Kļava vispār ir kautkāds zema intelekta indivīds kura viedoklis kaķim zem astes.Tikai tēlo baigi gudro mācīdams savas pesteļu tibetiešu,jeb sazin tur kādu šamaņu mācības murgus.Diezgan daudz viņš noplēš no lētticīgajiem par saviem murgu lekciju kursiem,7 vai 9 eiro no galviņas,tā neko biznesiņš vecim iet no rokas

  • Neba būsi augsti intelektuāls uzskaitvedis ar precīzu otra biznesa pārzināšanu un augsti garīgi attīstīta būtne ar izpratni par otra viedokli?!
   Muļķības pazīme esot viena:zināšanu nav,bet viedoklis ir gan

 3. Piekrītu ārstam Romanam Lācim! Atbildēt

  PIEKRĪTU izcilajam ārstam Romanam Lācim: – ārsts NAV Dievs, eitanāzija IR nogalināšana …

 4. Latvijā eitanāziju legalizēt ir bīstami.Notiks legalizētas slepkavības.Uzmanība būtu jāpievērš moku minimizešanai,kurai pie mūsdienu medicīnas attīstības būtu jābūt iespējamai.Cita lieta ir mediķu morāle,kura daudzos gadījumos darbojas moku palielināšanas un saglabāšanas un pat neatzīšanas virzienā.Zinu gadījumus,kuros mediķi ar bezdarbību aktīvi veicina mocības,atņemot ar mokām pārņemtiem cilvēkiem invaliditāti,zāles,ārstēšanu,tā mākslīgi radot priekšnosacījumus eitanāzijas idejai.

 5. cilvēkam ir tiesības neciest mokas līdz pat savai nāvei – tieši tā un ne tikai fiziskās mokas. Dzīvi var padarīt nepanesamu arī realitāte un jābūt tiesībām aiziet bez mocībām.

  • Eitanāzija ir liels grēks,tā ir asistēta pašnāvība kurā vainīgie bez eitanazējamā būs arī tie kuri to palīdzēs veikt.Mokas pēc nāves nebeigsies jo dvēselei būs jādodas uz elli mocīties kā slepkavam,tātad labie nodomi ka viss beigsies ir saldi meli.Lai medicīna padomā kā izārstēt nevis nogalināt,kas tā par slepkavnieku medicīnu.Lai visi šitie kuri grib eitanazēties lūdz Dievu un izbēg no mokām,viņiem taču tas ir pēdējais salmiņš kur pieķerties lai izbēgtu no elles mokām.Ja atsakās lūgt un netic Dievam tad paši vainīgi

   • Iepriekš, dārgā, tu nezini, kur lielāka elle, te vai tur.

   • Kārtējo reizi cilvēciņš grib lemt:grēks,negrēks..
    Kad slimniekam sāpju iespaidā aptumšojas prāts,ieskaidrot,ka jālūdz Dievs būtu,maigi izsakoties,dumji.Vēl jo vairāk,ja savas dzīves laikā līdz Tam Tur Augšā nav nonākts.

Draugiem Facebook Twitter Google+