×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
8. janvāris, 2017
Drukāt

Vāc parakstus par kombainu aizliegumu purva dzērveņu lasīšanā (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par ogu lasāmo kombainu izmantošanas aizliegumu purva dzērveņu lasīšanā.

Kā iniciatīvas iesniedzēja norādīja Aiga Kraukle.

Viņasprāt, kombainu izmantošana dzērveņu lasīšanas laikā būtu jāaizliedz, jo tādējādi tiek izraustītas mētras, kā atjaunošanās nenotiek pāris gados. Kraukle pārliecināta, ka, ja ogas tiek vāktas saudzīgi ar rokām, dzērvenes ražo ik gadu, tādējādi to pietiek gan ogotājiem, gan meža kārumniekiem.

Līdz ar to Kraukle rosina Vides aizsardzības likumā iekļaut normu par ogu vācamo kombainu izmantošanas aizliegumu purva dzērveņu lasīšanā.

Šādas iniciatīvas rezultātā, viņasprāt, būs iespēja iegūt ilgtspējīgu dabisko ainavu. Tāpat izdotos saglabāt dzērveņu platības nākamajām paaudzēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Atkal kautko aizliegt,atkal parakstu vākšana!Vai nepietiks reiz?Visu laiku dzērvenes vāktas,nupat atkal kautkam bizdings uznācis?Kam nepietiek to ogu?

  2. PURVA DZĒRVENES NU GAN NAV JĀLASA AR KOMBAINU UN JĀPOSTA PATS AUGS!!!!! VIENNOZĪMĪGI!!! VAI TIEŠĀM VISS AUGS IR TĪŠPRĀT JĀIZNĪCINA????????????? VĀJPRĀTS LAIKAM VADA TOS NENORMĀLOS IERĀVĒJUS! KUR DOMĀŠANA PAR AUGA NĀKOTNI???

Draugiem Facebook Twitter Google+