×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. novembris, 2016
Drukāt

Vāc parakstus par kopbraukšanas ieviešanu Latvijā (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Portālā Manabalss.lv uzsākta parakstu vākšana par kopbraukšanas regulējuma ieviešanu Latvijā. Tas ļautu Latvijas iedzīvotājiem ar elektronisko platformu starpniecību un savu privāto auto piedāvāt pasažieru pārvadājumus, vēsta iniciatīvas autori.

Iniciatīva aicina Saeimas deputātus nevilcināties un arī Latvijā beidzot ieviest kopbraukšanas regulējumu, kas ļautu sākt izmantot kopbraukšanas pakalpojumus un noteiktu nozares normas, garantējot drošu, ērtu un caurspīdīgu pārvietošanos.

“Miljoniem cilvēku visā pasaulē mainījuši savus pārvietošanās paradumus. Tie kļuvuši ātrāki, drošāki un bieži vien arī lētāki. Es vēlos dzīvot modernā sabiedrībā, kur prasmīgi varam izmantot tehnoloģiju sniegtās iespējas. Tieši tāpēc uzskatu, ka kopbraukšanas regulējums mums ir nepieciešams,” uzsver iniciatīvas autors Māris Reliņš.

Līdzīgs regulējums jau ir pieņemts Lietuvā. Arī Igaunijā parlaments pašlaik strādā pie regulējuma izstrādes. Lai gan arī Latvijā atsevišķi deputāti likumprojektu iesnieguši Saeimā, pašlaik tā virzība uz priekšu ir apstājusies, sastopoties ar transporta nozares un atsevišķu valsts iestāžu pretestību progresam.

“Kopbraukšana ir tikai sākums. Mums būtu krietni plašāk un aktīvāk jāstrādā, lai dalīšanās ekonomikas priekšrocības būtu iespējams izmantot ikdienā. Man kā uzņēmējam ir svarīgi, lai Latvija būtu draudzīga inovācijām. Cerams, ka tas notiks jau pavisam drīz,” norāda Reliņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Labāk domāt par adekvātu darba apmaksu nekā prātot fantastikas līmenī. Un šādus murgus vēl apspriež, valsts līmenī?

  2. Varu droši teikt, ka tādus pakalpojumus neizmantošu.

  3. Tagad jau brauc tie kuri ir paziistami savaa starpaa. Ar sveshiem braukt ??? Nezinu…

  4. Nevar visus civilizētas pasaules inovācijas celt priekšā aborigēniem. Policija jau tā netiek galā ar krimināliem. Kas notiks, ja katrs maskačkas murmulis varēs iekāpt privātā auto?

  5. Forša ideja! Bail tikai, ka taksisti riepas durs.

Draugiem Facebook Twitter Google+