×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. marts, 2015
Drukāt

Vāc parakstus par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā

Bizness, dokumenti, pildspalva,

Šodien sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” ir sākta parakstu vākšana par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā.

Iniciatīvas pieteicējs ir partijas “Latvijas attīstībai” vadītājs Juris Pūce. Viņš informēja, ka likuma pieņemšanas nepieciešamību nosaka tas, ka vairums Latvijā dzīvojošo pāru jau patlaban nav laulāti, bet viņu savstarpējās juridiskās attiecības un attiecības pret valsti nav pietiekami aizsargātas. Piedāvātais likumprojekts paredz izdarīt izvēli, kādu jau izdarījušas vairums Rietumu valstu, tai skaitā Igaunija, uzsvēra Pūce.

Lai uzsāktu iniciatīvu, 100 Latvijā pazīstamas personas ir parakstījušas aicinājumu atbalstīt Kopdzīves likuma pieņemšanu. Šo personu vidū ir gan sportisti un kultūras nozares pārstāvji, gan zinātnes un politikas jomas pārstāvji.

Aicinājumā teikts, ka divu pieaugušu cilvēku kopdzīves reģistrēšana nodrošinātu līdztiesību visiem sabiedrības locekļiem, izrādot cieņu pret viņu dzīves ceļu. Neatkarīgi no tā, vai tie ir pretējā dzimuma vai viendzimuma pāri. Aicinājuma autori norāda, ka, ļaujot diviem pilngadīgiem cilvēkiem reģistrēt attiecības juridiski, netiks grautas ģimenes vērtības un nepasliktināsies demogrāfiskā situācija. “Mums ir jāpārstāj baidīties no draudiem, kuri patiesībā nemaz neeksistē,” uzsvērts iniciatīvā.

Sagatavotais likumprojekts paredz nelaulātiem pāriem iespēju pie notāra reģistrēt savu kopdzīvi, kas dos tiem atbilstošas civilas un administratīvas tiesības, nodrošinot laulātiem un nelaulātiem pāriem līdztiesību.

Pieņemot Kopdzīves likumu, Latvija atzīs katra cilvēka tiesības uz savu personisko ceļu uz laimi, teikts iniciatīvā. Rezultātā tiks nodrošināta līdztiesība starp laulātiem un nelaulātiem pāriem, kopā dzīvojošas pilngadīgas personas spēs atrisināt daudzās juridiskās problēmas, ko rada pašreizējās tiesiskās sistēmas nepilnības, tai skaitā nodrošinās nelaulātu pāru tiesības uz valsts aizsardzību, aizsargās ārpus laulības dzimušus bērnus un piešķirs dažāda veida ģimenēm līdzīgas tiesības attiecībās ar valsti.

Pūce sacīja, ka “mēs gribam dzīvot Rietumu valstī – tas nozīmē cienīt katra Latvijas cilvēka tiesības uz savu personisko ceļu uz laimi, atzīt un pieņemt dzīves ceļu dažādību”. Viņš uzsvēra, ka Kopdzīves likums dos līdztiesību laulātiem un nelaulātiem pāriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+