×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. maijs, 2014
Drukāt

Vāc parakstus par NATO bāzes izveidi Latvijā (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšanas iniciatīva par NATO armijas sauszemes karaspēka bāzes ar pastāvīgi dislocētu dalībvalstu karaspēka kontingentu izveidi Latvijā, liecina portālā publicētā informācija.

Iniciatīvas iesniedzējs Kārlis Gedrovics aicina NATO vadību pieņemt lēmumu izveidot NATO armijas sauszemes karaspēka bāzi ar pastāvīgi dislocētu NATO dalībvalstu karaspēka būtiska skaita kontingentu Latvijas teritorijā.

“Mēs – latvieši, krievi un citu tautību Latvijas iedzīvotāji – saprotam, ka Latvijas nākotne ir Eiropas Savienībā (ES) ar droši aizsargātām robežām. Ukrainas notikumi brīdina, ka neapsargātas robežas var pazaudēt dažu dienu laikā. Krievija nemitīgi pastiprina militāro klātbūtni pie Eiropas robežām. Eiropas robežas šobrīd nav pietiekami apsargātas. Lai gan Latvijai ir armija, un mēs to turpināsim attīstīt un izmantot aizsardzībai, ar to ir daudz par maz, lai aizsargātu Eiropas robežu pret ārēja spēka lielizmēra militāru agresiju. To spēsim tikai, ja NATO dalībvalstu armijas daļas būs dislocētas Latvijas teritorijā, Latvijai tām nodrošinot infrastruktūru,” norādīts iniciatīvas paziņojumā.

Gedrovics aģentūrai LETA stāstīja, ka iniciatīvu izveidojis, vadoties pēc pilsoniskās apziņas, un tā neesot saistīta ar viņa darbu partijas “Latvijas attīstībai” reklāmas projektu izstrādē. “Es vēlos nodalīt šīs lietas,” sacīja Gedrovics, piebilstot, ka kampaņas un iniciatīvas pozitīvie ieguvumi atsvērtu riskus.

“Igaunijā un Lietuvā ir NATO gaisa bāzes, taču paies pārāk ilgs laiks, līdz Latvija sagaidītu NATO sauszemes karaspēka palīdzību,” uzskata Gedrovics.

Jautāts, vai ir plānotas aktivitātes, lai popularizētu iniciatīvu, Gedrovics norādīja, ka ir vērsies pie bijušās Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas ar e-pastu, taču viņa neesot atbildējusi. “Neesmu gan domājis par aktīvu iniciatīvas reklamēšanu, taču, ja pieslēgsies mediji un viss iekustēsies, domāsim aktīvāk,” atzina Gedrovics. “Es domāju, ka, ja sabiedrība savu gribu spēs parādīt politiķiem un ekspertiem, tas varētu pozitīvāk ietekmēt arī NATO lēmēju domāšanu.”

Piektdienas, 9.maija, pēcpusdienā iniciatīvu bija parakstījuši pirmie pārdesmit cilvēki.

Tiesības iesniegt Saeimā kolektīvos priekšlikumus ir tad, ja tos ir parakstījuši vismaz 10 000 pilsoņu, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Vai Latvijai ar vienu okupāciju par maz???

  2. man šķiet, ka vis spēcīgākām valstīm ES vajag būt Baltijas valstīm, un valstīm kuras atrodas robežā ar krieviju, jo ja sākas karš, krievi uzbruks caur mums nevis caur VĀCIJU VAI FRANCIJU!!!!!!!

  3. Krievus jau arī 40g. aicināja viena daļa iedzīvotāju kas ilga ilgi nu amurikāņi atnāca paskatījās un arī paliks lai veiktu tādas pašas teroristiskas darbības no Latvijas zemes pret Krieviju kā to dara NATO locekle Turcija pret Sīriju laikam taču kādam gribas barot visādus teroristiskas organizācijas ar visu no tā izrietošām sekām.

  4. Krieviem nu gan par to VISLIELĀKĀ DAĻA, JO KĀ DARBOTIES TĀDĀ GADĪJUMĀ??!

  5. TAS BŪTU ĻOTI LABI, JA VALSTS AUSTRUMOS BŪTU NATO KARA BĀZE!!! ĻOTI LABI!!! NEVAJAG “CEPTIES” NEVIETĀ, JA NEPĀRZINI ĪSTENĪBU?!! PIE TAM VĒL SIEVIETE KAUT KO RUNĀ… JĀSMEJAS!!! LAIKAM VIŅAI NAV NE VĪRA, NE BĒRNU UN KUR VĒL DĒLU?!!!

  6. Domāju, ka NATO bāze Baltijas valstīs būtu vēlama, un tai būtu jāatrodas Latvijā — valsts austrumu daļā.

  7. ko var malt šitās glupības,neviens tev atļauju neprasīs iekārtot vai nē,īpaši jau krieviem,kāda viņiem par to daļa!

  8. Visneatliekamākais un nepieciešamākais Latvijas aizsardzībai darbs būtu steidzamības kārtībā pabeigt atlikušos mūsu Lielvārdes aviācijas bāzes pilnveidošanas darbus, lai tā varētu, atbilstoši NATO gaisa spēku bāzes prasībām, nodrošināt nepārtrauktu darbību 24 X 7 stundu režīmā, un pēc tam griezties pie NATO un mūsu stratēģiskā partnera ASV ar lūgumu izvietot sajā aviācijas bāzē vismaz vienu kaujas helikopteru (ar prettanku iznīcināšanas bruņojumu) eskadriļu.

Draugiem Facebook Twitter Google+