×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

Vāc parakstus par Palangas “atgriešanu” Latvijai (7)

Colorful sunset at a famous marine pier in Palanga, Lithuania

Sabiedrības iniciatīvu portālā “manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par Lietuvas kūrortpilsētas Palangas “novada un jūras teritorijas atgriešanu Latvijas Republikai”.

Šīs iniciatīvas pārstāvis Jānis Kuzins paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem skaidro, ka šādi “tiks atrisināts vēsturisks strīds par Latvijas un Lietuvas jūras robežu, atgūts Palangas novads, kas vēsturiski bija Latvijas teritorijā”. Viņš arī pauž, ka Latvijas ieguvumi būtu “ļoti skaidri – naftas atradnes Baltijas jūrā, enerģētiskā neatkarība no energoresursu importa, Būtiņģes naftas terminālis, teritoriālie ieguvumi, kūrorta un ostas pilsēta Palanga un spēcīgs pienesums Latvijas valsts budžetam, radot jaunas darbvietas un labvēlīgāku investīciju vidi Latvijā”.

Iniciatīvas autors aicina uzdot Saeimai pārskatīt Latvijas un Lietuvas robežlīgumu. Pēc viņa domām, ar Eiropas Savienības un Eiropas Padomes starpniecību nepieciešams “vienoties par Latvijas un Lietuvas jūras robežas novilkšanu un jaunā robežlīguma ratificēšanu abu valstu parlamentos”, no Latvijas puses aicinot “atgriezt” Palangas un Sventājas teritorijas Latvijas sastāvā.

Kuzins klāsta, ka “Latvija 1921.gadā nodeva Lietuvai šo teritoriju, jo Lietuvai nebija savas izejas Baltijas jūrā, bet vēlāk, 1923.gadā, Lietuva iekaroja Klaipēdu un ieguva gan izeju uz jūru, gan lielu ostas pilsētu, bet Palangas novadu Latvijai neatgrieza”. “Iegūstot Palangas novadu, Latvija spētu skaidri un bez strīdiem novilkt jūras robežu ar Lietuvu, iegūstot savā pārraudzībā gan naftas atradnes, gan enerģētisko neatkarību no naftas importa,” pauž Kuzins.

Pašlaik portālā “manabalss.lv” par šo iniciatīvu parakstījies tikai pats Kuzins. Kā liecina informācija portālā, tad iniciatīva izveidota pirms 16 dienām.

Lai šo iniciatīvu varētu iesniegt parlamentā, nepieciešams savākt vismaz 10 000 parakstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Tizlais Kuzins varētu parūpēties par Abrenes atgūšanu,

  2. krievu provoikācija!

  3. Viss notiek otrādi. Leiši jau pāņem Nidu un Papi ko nēsam spējīgi paši apsaimniekot. Kur nu vēl Palangu un Būtiņģi ņemt atpakaļ! Absurds.

  4. prieksh kam taads sviests vajadziigs ? labaak IT jomu celt un tureet… ienesiigaaka par naftu un nekad nebeigsies, kameer buus ieriices kuras piesleegtas internetam!

Draugiem Facebook Twitter Google+