×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2016
Drukāt

Vāc parakstus par PVN likmes samazināšanu (10)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana, lai mainītu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi no 21% uz 18%. Kā iniciatīvas pieteicējs norādīts Kārlis Martinsons.

Vienlaikus viņš aicina parakstīties arī par samazinātās PVN likmes maiņu uz 9%.

Martinsona ieskatā tas nodrošinātu zemākas izmaksas visām precēm un pakalpojumiem.

“Katrs Latvijas iedzīvotājs (arī tūrists) iegūtu kaut vai nelielus papildu līdzekļus, kuri tika (un joprojām tiek) “atdoti” valstij budžeta lāpīšanas nolūkā krīzes dēļ. Starpība it kā nav liela – vien 3% no PVN likmes. Toties tā ir nauda, par kuru būtu iespējams iegādāties vēl papildu preces un pakalpojumus ikvienam – neatkarīgi no algas, pensijas vai citiem naudas iegūšanas veidiem,” pārliecināts iniciatīvas autors.

Viņa ieskatā PVN likmes samazināšana ir iespēja tirgotājiem samazināt cenas, nesamazinot savu peļņu. Savukārt zemākas cenas nozīmētu lielāku sabiedrības pirktspēju.

“Un, visbeidzot, arī PVN krāpniekiem guvums būtu nedaudz mazāks, kas vieš cerību, ka PVN izkrāpšanas gadījumi varētu samazināties, bet iekasētie PVN apjomi palielināties,” norādīja Martinsons.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. samazinās PVN pacels citu nodokli…

 2. Kada jega kko vakt lai viss stradajosais sektors izbrauc uz citam zemem dzivot un stradat un lai paliek tie 100 “gudrisi”.sitas ko te kads censas darit ir pilnigi garam to vini pakars tolete uz naglas

 3. Nav ko cirst sunim asti pa gabaliņam! Atbildēt

  Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī Latvijā,arī nodokļiem ir jābūt eiropeiskiem,nevis pirmskrīzes,bet drīzāk jau pirmskara-pēc maksātspējas principa! Lai pārtiku ar 3%PVN (Luksemburgā),5,5% PVN (Strasbūrā)vai 6%PVN (Briselē) varētu atļauties pirkt ne tikai Dombrovskis,Ždanoka un Kalniete,bet visa tauta,tepat Latvijā,nevis Polijas pierobežas vācu supermarketos,sildot Polijas ekonomiku!

 4. Zeme ipasuma,vai nomas-Nodolis gandriz vienads.Kadel tad vajadzeja izpirkt.Tapat ,kad privatizeja kolhozus.BLEZI UN ZAGLI LATVIJA VALDA

 5. kādus parakstus,vienīgais zilumus zem acs deputātiem,tad varbūt kas mainīsies

 6. Ir amorāli piemērot PVN apbedīšanas pakalpojumiem. Tuvinieka līķis pie kapu vārtiem kļūst par 21% vērtīgāks!!!
  Ņemot vērā, ka valsts maksā arī apbedīšanas pabalstu, kas daļēji sedz izmaksas, iznāk tikai bezjēdzīga naudas pārsūknēšana no vienas valsts kabatas uz otru, – un nopelna tikai ierēdņi un baņķieri.

 7. Cīņa ar vējdzirnavām, tie 100 gudrie pakaļu atslaucīs ar šo iniciatīvu.

 8. Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmēm ir jābūt diferencētam-zemākām pirmās nepieciešamības precēm un pakalpojumiem,augstākām-luksusa precēm un pakalpojumiem,kā tas ir praktiski visās pasaules valstīs,kurās tiek iekasēts PVN !
  Uz kā rēķina Martinsona kungs domā samazināt PVN visām precēm līdz 18%,saglabājot vienādu PVN likmi gan pienam,gan skotu viskijam vai rupjmaizei un omāriem?! Kam vajadzīga šāda nodokļa samazināšanas imitācija??! Nepieciešamākajiem pārtikas produktiem PVN ir jāsamazina (ja runājam tikai par Eiropu),ja ne gluži kā Anglijā,Īrijā,Horvātijā,Grieķijā vai Kanāriju salās-līdz 0%,tad vismaz līdz Itālijas un Spānijas 4%,Polijas 5%,Francijas-5,5% vai Beļģijas,Nīderlandes un Portugāles 6%!
  Tas padarītu konkurentspējīgus mūsu zemniekus un Latvijas iedzīvotāju nauda,kas tagad tiek atstāta Polijas pierobežas veikalos,paliktu Latvijā!

Draugiem Facebook Twitter Google+