×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. marts, 2018
Drukāt

Vāc parakstus par smilšu, nevis sāls izmantošanu ielu kaisīšanā (7)

Foto LETAFoto LETA

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par smilšu, nevis sāls izmantošanu ielu kaisīšanā.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Fīlips Kapustins. Viņš piedāvā blīvi apdzīvotās vietās un pilsētās sāls kaisīšanas vietā izmantot smiltis. Kapustins uzsver, ka pilnīgi nekaitīgu pretapledošanas materiālu nav, taču smiltis mazāk bojā apavus un automašīnu virsbūves nekā sāls. Tāpat smiltis, atšķirībā no sāls, nerada kairinājumu mājdzīvnieku ķepām, piebilsts iniciatīvas pieteikumā.

Kapustins zināja teikt, ka viens no galvenajiem iemesliem, kapēc mūsdienās ledus kausēšanas nolūkos izmanto sāli, ir saistīts ar tās izmaksām, proti, tā ir lētāka nekā citi materiāli.

Lai samazinātu izmaksas, sāli varētu joprojām izmantot uz lieliem autoceļiem un ārpus pilsētām, taču apdzīvotās vietās, kurās uzturas daudz cilvēku, kā primārais materiāls būtu izmantojamas mazāk kaitīgās smiltis, rosināts iniciatīvā.

Idejas autora ieskatā sāls neizmantošana nodrošinās to, ka ziemas sezonā mazāk tiktu bojātas mājdzīvnieku ķepas, cilvēku apavi, automašīnu virsbūves, ceļa kvalitāte, kā arī viss cits, kas saistīts ar pārmērīgu sāls lietošanu uz pilsētu ceļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Ari Sveice lieto akmenu skembas, kuras pavasari savac, dezinfice un lieto atkartoti. Uz ledus akmens skembas noteikti labak palidz pret slidesanu.

 2. Pirmkārt vispirms vajaga sniegu novākt un tad kaisīt ,bet nebērt čupām.Ja smiltis dārgākas ,tad varbūt kaudzēm nebērs.

 3. Nu jau sāli ber arī uz ciematiņu iekšējiem ceļiem, piem., Olaines pašvaldība Stūnīšu ciemā, tādējādi bojājot dārzus, kokus utml. Kur tad nu mūsu “zaļie”?Gatavojas vēlēšanām?

 4. Sāls putekļi sausā laikā rada gaisa piesārņojumu (īpaši pilsētās). Lietojot smiltis šāds piesārņojums nebūs mazāks. Vai nevajag skatīties skandināvu pieredzes virzienā? Viņi ļoti veiksmīgi lieto akmens šķembas, kuras savāc un lieto atkārtoti.

 5. Visos kpmentaros tas “mazpusens ar gariem penteriem’ Vai tiešām nevar izdzest šis muļķibas vai neviens neseko lidzi ???

  • Tiešām “garie penteri” ir traucējoši. Cilvēks bez mēra sajūtas vai arī, lai domu apmaiņai tīši traucētu.
   Kaitinoši un nepatīkami.

 6. Ar kretīniem mūsu valsts tiešām ir bagāta.

Draugiem Facebook Twitter Google+