×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. marts, 2016
Drukāt

Vāc parakstus par tehniskās apskates veikšanu reizi divos gados (50)

Foto: LETAFoto: LETA

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana, lai noteiktu, ka transportlīdzekļa tehniskā apskate jāveic reizi divos gados.

Kā iniciatīvas iesniedzējs norādīts Ivo Stieģelis.

Par iniciatīvu pirmo divu nedēļu laikā savākti gandrīz 1500 paraksti.

Iniciatīvā uzsvērta nepieciešamība mainīt pastāvošo termiņu, uz kādu patlaban tiek izsniegta atļauja transportlīdzeklim atrasties satiksmē. Stieģelis piedāvā pagarināt minēto termiņu, tehnisko apskati veicot reizi divos gados, kā to darot vairākās citās Eiropas valstīs.

Iniciatīvas iesniedzējs uzskata, ka šādas kārtības ieviešana nebūtu sarežģīta un “tas būtu viegli izdarāms, jo nekas no jauna nav jāizgudro, vienkārši jāiepazīstas, kā tas jau ilgāku laiku darbojas, piemēram, Norvēģijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā un citur”.

Stieģelis ir pārliecināts, ka piedāvātā kārtība ļautu auto īpašniekiem Latvijā ietaupīt gan laiku, gan resursus, jo “līdzīgi piemēri no citām valstīm pierādot, ka nav nepieciešamības auto veikt tehnisko apskati jau pēc 12 mēnešiem – tā ir lieka birokrātija un resursu patēriņš”.

Iniciatīvas autors uzskata, ka šāda kārtība ļautu ietaupīt arī nodokļu maksātāju naudu.

Pievienot komentāru

Komentāri (50)

 1. tā jau tam jābūt…vai mēs sliktāki par leišiem vai estiņiem!!!!!!

 2. Atbalstu, pa diviem gadiem vienu reizi

 3. Atbalstu tadu inicativu.

 4. Tad cenu arī DAUDZ zemāku vajag,vai jādala ar 2,ja gadā 2 reiz jāiet.Mūsu ceļi nav tik labā stāvoklī,lai maksātu tādas summas.Tas jau atkal,lai tik naudiņu no mums mirstīgajiem izkāstu.Drīz plikus izģērbs:(.
  Domāju,ka paši cilvēki ar nebraucamiem transporlīdzekļiem nemaz nebrauc un nevar pabraukt.

 5. KUR VAR PARAKSTITIES ??

 6. Beidzot. Kur var parakstīties ?

 7. tehniskā apskate nav garants tam ka auto pēc tās būs kārtībā pa siem celiem auto pāris dienu laikā var būt beigts ja gribas zināt kādā stāvoklī ir tavs auto to var pārbaudīt arī servisā tehniskai apskatei katru gadu nav nekādas jēgas es par lai apskate būtu reizi divos gados

 8. Tā tikai vēl trūka! Daži ar tādiem lūžņiem brauc un nav spējīgi pat gadā reizi iziet….

 9. Tikai par! Kantoristi birokrāti badā nomirs! jau arī degviela tepat leišos apm. 10 centi lētāka ar visu akcīzi un ceļa nodokli! Mūžam badainajiem nekad nebūs gana,lāiet būs ielās,citādi nepieleks!

 10. Kur var parakstities?

 11. Kur ta csdd naudiņu dabūs.

 12. Sen bij laiks. Kas tikai naudu,un nekada labuma.Paldies par tadu iniacitivu.Malaci.

 13. Stulbie idioti, lai sataisa visus ceļus, kā nākas, lai grants ceļi tiek nomainīti pret asfaltu ceļiem un tad lai ierosina šo ideju! Protams mūsu mašīnas būs tādā stāvoklī zinot kādi ceļu stāvoklis ir LV pašlaik! Ka tik naudu cilvēkiem izsūkt un cik es zinu Lietuvā apskate ir reizi 2 gados, nevis kā šeit rakstā ir ka veic 2 reizes gadā! Takā beidzat putrot, tā kas patiesībā nav!

 14. Atbalstu,kas uztur auto kārtībā,tas to darīs tāpat,kas pielāpa lai izietu apskati,tas tāpat tikai pielāpīs.Ceļa nodoklis,tas būtu pareizs ja piemaksātu,par to ka laužu autiņu pa šādām ielām un ceļiem.

 15. lv apskates vajadzetu ieti 2 reizes gada

 16. Bezjēdzīga iniciatīva. Kāda vecuma auto? Jo daži ir tādā stāvoklī, ka tiem tehnisko būtu jāiet 4x gadā nevis reizi divos.
  Nullītēm tāpat pirmā apskate ir pēc 2 gadiem.

 17. Ja kur var parakstīties?

 18. es tikai par

 19. problema jau nau skate.tas ir labi ja pasaka kadas problemas ir masinai. problema i lielaja cela nodokli.

 20. Un kāda šai kārtējai nodarbei jēga?

 21. CEĻU STĀVOKLIS ĻOTI SLIKTS! AUTOMAŠĪNAS 99% VECAS! TEHNISKĀ APSKATE BŪTU JĀIET KATRU GADU, JO CIK IR TĀDU VADĪTĀJU, KURI SAVU AUTO SAUDZĒ UN PIEKLĀJĪGI UZRAUGA????

  • ja mašinai rodas kadas problemas tad tak vinu sataisa un laiž talak.kas tad tu savu auto noliek garaža lidz skatei un pirms skates sataisa un tad dzen uz skati?

 22. Tas jādara katru gadu, ņemot vērā ar kādām tarataikām brauc Latvijas iedzīvotāji. Katrs otrais salāpīts ar līmi, vai plastalīnu.

 23. ar musu aizvesturisko autoparku apskate jaiet katru gadu

 24. jaa tas butu vispratigakais variants,bet nu neticu,ka atlaus,jo valstij vajag naudu ,no ka ta noplesis ja ne no mums a?

 25. Zinot kādi ir mūsu ceļi, tad tas labi nebeigsies.

 26. lobēšanas kantori to nepieļaus!

 27. pareizi ta vajag atbalstu

 28. Atbalstu, un mešanas laukā no skates, jo inspektoram slikta oma, sieva naktī nav mīlējusi un vēl 101 iemesls……un izdomātie punkti, kas jāieliek lapā…..

 29. Esmu sieviete,bet par masinu rupejos kad jutu ka nav labi.

 30. Ja tu brauc katru dienu ar savu masinu tu tacu juti ja kaut kas nav kartiba ,jeb tu labo masinu kad tev nav izieta tehniska apskate

 31. Tas būtu tikai normāli!

 32. Kapēc Lietuvā un Igaunijā var, bet mums nevar!

 33. galīgi garām. jaunai mašīnai to varētu atļaut , bet zinot , ar cik vecām mašīnām mēs braucam, tad noteikti esmu pret.vismaz reizi gadā izejot tehnisko apskati, redzi , kas lācītim vēderā.

  • Janika, tev naudu nav kur likt. Tagad tik liels ceļa nodoklis.
   Ja tu ikdienā brauc, tad tev vajadzētu tāpat zināt kādā stāvoklī ir tava mašīna.
   Ar vienu reizi divos gados pilnīgi pietiekami.

  • pa šādiem ceļiem nekas Tevi neglābs,tādeļ sistēma arī nelabo ceļus,lai būtu iegansts atteikt apskati 2 gados,un transporta nodevas atcelšanu,tā ir pasakaina nauda,kas ies secen lobētā biznesa kabatām!

  • pa šādiem ceļiem nekas Tevi neglābs,tādeļ sistēma arī nelabo ceļus,lai būtu iegansts atteikt apskati 2 gados,un transporta nodevas atcelšanu,tā ir pasakaina nauda,kas ies secen lobētā biznesa kabatām!

 34. Tiem uzblidusajiem ieredniem butu labak, ja tehniska skate butu pa 6 menesiem!Tiem zagl6em nekad nebus par daudz!

Draugiem Facebook Twitter Google+