×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. februāris, 2016
Drukāt

Vāc parakstus par tiesībām nepilsoņiem balsot pašvaldību vēlēšanās (6)

velesankajas_LETA

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par tiesībām nepilsoņiem balsot pašvaldību vēlēšanās.

Kā iniciatīvas pieteicējs norādīts Latvijas Krievu kopienas (LKK) prezidents Vladimirs Sokolovs.

Iniciatīvas pieteikumā uzsvērts, ka Latvija šogad piemin barikāžu 25.gadadienu. “Visi atceras tā laika vienojošo saukli “Par mūsu un jūsu brīvību!”. Šai cīņā bija svarīgs katrs cilvēks,” uzsvēra Sokolovs.

“Šodien mūsu nākotne atkal ir miglā, it kā ir atgriezies pasaules karu un epidēmiju laikmets. Kāda būs Latvija pēc dažiem gadiem? Šai nemierīgajā laikā Latvijai ir svarīgs katrs cilvēks. Eiropā to sen ir sapratuši,” skaidrots iniciatīvā.

Sokolovs uzsvēra, ka Latvijas pašvaldību vēlēšanās jau balso viena nepilsoņu kategorija – tie ir citu ES valstu pilsoņi. Tādām pašām tiesībām būtu jābūt Latvijas nepilsoņiem, kas ir Latvijas sabiedrības neatņemama sastāvdaļa, pārliecināts ir iniciatīvas iesniedzējs, piebilstot, ka visas starptautiskās rekomendācijas tam jau esot dotas. “Šo prasību atbalsta ANO, Eiropas Padome, EDSO un vairākas starptautiskās cilvēktiesību organizācijas,” norādīts iniciatīvas pieteikumā.

Iniciatīvā skaidrots, ka Latvija ir iekļauta ANO programmā, lai pasaulē risinātu problēmu saistībā ar bezvalstnieku statusu. “Mūsu valsts ieņem pirmo vietu Eiropā un ceturto vietu pasaulē pēc cilvēku skaita, kam nav nevienas valsts pilsonības,” nobažījies Sokolovs.

“Latvijas prezidentūras ES laikā daudzi Eiropas žurnālisti brīnījās, kāpēc nepilsoņu problēma joprojām nav atrisināta. Latvijas tautai tas nav vajadzīgs, atbildēja Latvijas ierēdņi. Ar šo mēs sakām: mums vajag! Tā nav nepilsoņu problēma, tā ir Latvijas sabiedrības problēma,” pārliecināts Sokolovs.

Viņš uzsvēra, ka nepilsoņu dalība pašvaldību vēlēšanās ir svarīgs solis uz saliedētu, vienlīdzības un demokrātijas vērtībās balstītu sabiedrību. “Šis solis ir jāizdara! Mēs ierosinām grozīt Satversmes 101.pantu un Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likuma piekto pantu, iekļaujot visus Latvijas pastāvīgos iedzīvotājus vēlētāju skaitā,” ierosināts iniciatīvā.

Sokolovs uzskata, ka tas dos skaidru ziņu nepilsoņiem, ka viņi ir vajadzīgi Latvijai, turklāt tas kļūs par nozīmīgu impulsu sabiedrības saliedēšanai un stiprinās Latvijas demokrātiju.

Kā ziņots, LKK cer panākt nepilsoņu tiesības balsot pašvaldību vēlēšanās, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja Sokolovs.

Pēc LKK prezidenta domām, vajadzētu arī diskutēt par to, kāds statuss Latvijā vai atsevišķos Latvijas reģionos nosakāms krievu valodai, jo nav pieņemami, ka tā šeit ir svešvaloda, kā arī ir jācīnās par krievu skolu saglabāšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ahā, Saskaņa beidzot sākusi bažīties, ka var Rīgā slīd ārā no rokām! Nav jau arī brīnums: nelikumības un izšķērdība, nesaimnieciskums Rīgas domā: Ušakova “politiskie fēleri”- cits pēc cita, stulbā vēstule Obamam… Kur vēl tālāk?! Aizspēlējās puiši, – tagad saprot, ka tas var beigties ar varas zaudēšanu Rīgā… Es saku: VAR beigties! Nu, tad darām visu, lai TĀ ARĪ NOTIEK!

  2. Kad nepilsoņi perfekti runās latviski un lietos latviešu valodu ikdienā,iemācīsies svinēt Latvijas valsts svētkus un neuzbāzīsies ar savu vēstures interpretāciju Latvijas pamatiedzīvotājiem, tad lai LŪDZ Latvijas plsonību !

  3. Pasargi Dievs! Tikai ne to.

  4. Nevar būt runa, ka nepilsoņi varētu piedalīties pašvaldību vēlēšanās. Bija un IR laiks kļūt par Latvijas pilsoņiem. Spītēties un uzstādīt savas nepamatotas prasības tā vieta lai kļūtu par Latvijas pilsoni ir vienkārši ļoti nepieklājīgi!!! Visus šos 25 gadus tiek malta viena un tā pati tēma!? Kad tas beigsies???????????????????

  5. putina un viņa kranču pasūtījums.

  6. Lai nemuld….nē,krievu valodai reģionos,tāpat tā dzirdama ik uz soļa,jo krievi atsakās komunicēt latviski.
    Ja grib vēlēt nepilsoņi,tad lai naturalizējas un beidzot atdot cieņu latviešu valodai Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+