×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
1. oktobris, 2017
Drukāt

Vāc parakstus par Uzvaras pieminekļa demontāžu (104)

Foto LETAFoto LETA

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par tā dēvētā Uzvaras pieminekļa demontāžu.

Parakstu vākšanu iniciējis Uģis Polis. Viņš skaidro, ka Uzvaras piemineklis, kurš atrodas Uzvaras parkā, Pārdaugavā, tika atklāts 1985.gadā – laikā, kad Latvija tika nelikumīgi okupēta.

Iniciatīvas autors satraukts, ka viens no simboliem, kas latviešu tautai atgādina milzīgās ciešanas Padomju okupācijas dēļ, vēl aizvien atrodas Latvijas sirdī, Rīgā, turklāt tas liels un grūti nepamanāms. “Mūsdienās Uzvaras piemineklis jau sen vairs nav atceres piemiņas vieta padomju veterāniem “atbrīvotājiem”, bet gan pārvērsts par strikti politisku pasākumu 9.maijā, kurš tiek sponsorēts no Kremļa puses un veidots Krievijas interesēs, kurš īsteno Kremļa plaši izvērsto propagandu,” pauda Polis.

Polis pauda pārliecību, ka Uzvaras piemineklis ir “kļuvis par simbolu visām zvērībām, ko Padomju vara 51 gadu laikā ir nodarījusi Latvijai un tas fakts, ka pēc 26 gadiem, kopš Latvijas Republika ir neatkarīga valsts, šis piemineklis, kas simbolizē milzīgo ļaunumu ko PSRS ir nodarījusi Latvijai, man, pārējiem latviešiem un Latvijas iedzīvotājiem šķiet absolūti nepieņemams”.

Viņa ieskatā tas, ka Uzvaras piemineklis vēl aizvien stāv Latvijas galvaspilsētā, ir “spļāviens sejā visiem latviešiem un bijušajiem latviešu karavīriem, kuri ir atdevuši savas dzīvības, lai Latvija būtu brīva no okupantiem un lai no komunisma un sociālisma Latvijā nebūtu nekādu pazīmju”.

Polis uzskata, ka nepieciešams, lai valsts noslēgtu līgumu ar kādu celtniecības kompāniju, kura piedāvā liela apjoma demontāžas darbus, izmaksas sedzot no valsts līdzekļiem vai mēģinot piesaistīt kādu Eiropas fondu, vai vākt tautas ziedotus līdzekļus. Polis pieļauj, ka arī citas bijušās PSRS valstis būtu gatavas ziedot finanšu līdzekļus šim projektam.

Kā otru variantu viņš piedāvā pieminekli detonēt Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem ar sprāgstvielām no Aizsardzības ministrijas budžeta.

“Kādu laiku atpakaļ līdzīgu iniciatīvu, kura bija sasniegusi 10000 parakstus, noraidīja Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija saistībā ar Ārlietu ministrijas norādījumu, ka starp Latviju un Krieviju ir noslēgts starpvalstu līgums par Latvijas teritorijā dzīvojošo Krievijas militāro pensionāru un ģimenes locekļu sociālo aizsardzību, kurā ir pants, kas paredz pušu savstarpēju memoriālo būvju un masu apbedījumu vietu saglabāšanu un uzturēšanu,” atgādināja Polis, piebilstot, ka viņa iesniegtā iniciatīva tāpat paredz šo pantu grozīt, pamatojoties uz to, ka “Krievija pēdējos gadus vienpusīgi jau sen aktīvi lauž, ignorē un neievēro daudzas starptautiskās vienošanās un līgumus”.

“Uzskatu, ka nekas slikts nenotiks, ja arī Latvijas Republika attiecībā uz Krieviju šo pantu par pieminekļa nenojaukšanu lauzīs,” pauda Polis.

Poļa ieskatā šādas iniciatīvas rezultātā tiktu atjaunots Latvijas un latviešu tautas gods un cieņa. Tāpat, viņaprāt, ilgtermiņā tiktu saliedēta sabiedrība, jo 9.maija pasākumi šķeļot sabiedrību.

Pievienot komentāru

Komentāri (104)

 1. Vel jau vajadzes iemuzinat NATO varonus …

 2. Kas tad ir tas Ugis Polis? Naida kurinatajs un provokators un vairak . Vinam vairak nekas nav vajadzigs. Vaj tad piemineklis ko mainis,vaj piemineklis ir vainigs kad vina galva kaut kas nav kartiba? Latvijas iedzivotaji pashi to var izlemt, ko darit. Tas Polis tikai aicina karot ar vejdzirnavam. Darit vajaga derigu darbu, lauzt un gazt var jebkurs stulbenis. Tikai tam stulbenim neienaks prata kaut ko uzcelt. Ja visu tikai lauzis, tad driz Latvija bus drupas ka pec kara.

 3. vai KRIEVIJA .TOS KAPUS KO IZSUTIJA SIBIRIJA NO LATVIJS..KOP UNTOS CIENA/?

 4. Šodien drūmā cenzūra.Tiešām pretīgi un nožēlojami,ne sliktāk kā PSRSā.

 5. Latvijas Okupācijas kauna traips ir nekavējoties jāaizvāc un jāiznīcina…

 6. Kādam atkal niez rokas sanaidot latviešus un krievus Latvijā

  • Ah tad sanaidot? Nu zini,man šķiet,ka kamēr okupanti neuzvedīsies Latvijā kā pienākas ciemiņiem svešā zemē ,lai arī pēcnācējiem,es te neredzu nekādu draudzību,jo no viņu puses nekas nav mainījies.Viņi vēl arvien uzvedas kā okupanti.

 7. 9maijā fotografējiet un iegaumējiet.Skaidra bilde specdienestiem.

 8. Šīs iniciatīvas autors, ir vai nu provokators, vai cilvēks, kas nemaz nav apveltīts ar prātu. Pavisam nesen Saeima jau šādu iniciatīvu noraidīja, jo pastāv Latvijas un Krievijas līgums, kas šādas darbības liedz. Nedomāju, ka pārkāpt līgumu, un izaicināt Krieviju šajos apstākļos, kad pasaulē dzīvo kā uz pulvera mucas būtu prāta darbs

  • Tie ir varnešu meli par kādu tur līgumu !
   Neviens okupants zem tā staba un monstriem
   NAV APGLABĀTS!!!
   Līgums tikai par KAPSĒTĀM !!!

 9. Iesaińot in aizsūtīt uz krimu.

 10. Oficiālais nosaukums okupeklim nav Uzvaras piemineklis, bet daudz aizvainojošāks, saistīts ar “atbrīvošanu”

 11. Ušakovs varētu pats demontēt!!!
  Tas būtu spēcīgi!

  Rīga iegūtu jaunu seju.

 12. un jus nemaz nebaidieties pazaudet brivibas pieminekli

 13. Troļļi ir sasparojušies!

  Realitātē piemineklis sabruks pats!

  Pēc 5 gadiem tas nevienam vairs nebūs aktuāli!

  Bet vietā vajadzētu paredzēt jaunu stadionu vai koncertzāli!
  Abi vitāli nepieciešami Rīgai šobrīd!

 14. nez ko darisiet kad paliksiet bez brivibas pieminekla celsiet jaunu par tautas naudu

 15. Tas ir tikai laika jautājums... Atbildēt

  Varam vēl pagaidīt. Kad Putins kritīs un vińa zaglīgā varza pati sevi saplosīs gabalos tad tas izvarotāju durklis arī būs gatavs krist.

 16. Kriviem bēda. Visus okupācijas gadus solīja panākumus nākotnē. Nesanāca.
  Tagad palātās ar skaisto pagātni, kuras mēslus mēs visi strēbām.
  Pretīgi meli, kas nepāriet.
  Melu monstru jānojauc!

 17. sen jau vajadzeja uzspridzinat to statuju

 18. … Sen jau vajadzeja, nedeva. Tagad pasi panemsim … ! Tas ir musu Uzvaras laukums, kur mani prieksnaceji svineja latviesu svetkus, un, ar dalibu savas valsts armija vareja pieradit ik, gadu, nesaslauzamo lojalitati un piederibu Latvijai !

  … Seit nav vietas svesiem politizet, dzert un aleties, vai taisit politiskus ‘piknikus’ … !

 19. Zdzislavs 1. oktobris, 2017 18:06
  Tie ir varnešu meli par kādu tur līgumu !
  Neviens okupants zem tā staba un monstriem
  NAV APGLABĀTS!!!
  Līgums var tikai būt par KAPSĒTĀM !!!

 20. kam tas piemineklis traucē ,tikai kādam kam patīk kurināt naidu !

 21. POLIM CITU PROBLEMU LSTVIJA NAV,,,,,,VAI NAV GADIJUMA PAREDIES…..TIESAM – IZGULIES KA CITI RAKSTA,,,TIRAKAIS SVIESTS,,,,,

 22. Vispār,tas ķēms,varētu arī palikt,tā no utainajiem bēgošā ,šausmās kliedzošā sieviete,varētu būt okupācijas simbols.Tikai uzrakstu vajadzētu nomainīt.Varētu būt ,1940.17.06. – 1991.04.05.

  • Уползай в амазонию, земноводное! Atbildēt

   Run away!

  • Gaiša doma! Tas būtu jauks atgādinājums mājupceļu aizmirsušajiem ATBRĪVOTĀJIEM, tikai nez vai 1991.04.05. būs īstais cipars – šie taču nekur nav aizvākušies …

 23. Tie Latvijas politiķi,un nacionālisti uzprasās.Jūs domājat,ka krievs to tā atstās?Pat fašisti pieminekļus neauca nost,stulbeņi.

  • Fašisms bija kur? Pareizi,Itālijā,tad jau Musolīni prīmā puika,ka neko nejauca! Un kuri Latvijas politiķi uzprasās? Tie sarkanie naciķi-interfronte-putinfiliāle-saskaņa,vai?

   • A pamjatniki legioneram eto shto?!

    Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj!

    • Kurš Rēzeknē pēc WW2 nojauca Latgales Māru?!
     Tie bija tavējie – sarkanais mēris, izvarotāji/atbrīvotāji, zagļi/laupītāji = sarkanās armijas varoņi!
     Ko ņaudi, labāk vācies, betona fallu dabūsi līdzi uz savu uRodinu!

     • A u nego vedj bilo imja, familija? Pochemu ne nazivaesh? Ne hochesh ili ne znaesh? Ili on bil iz mestnih, to estj takoj ze latgalec kak i ti?!

  • Tu, protams, par sarkanajiem fašistiem ? Atbildēt

   Krievam savās paša mājās pūķins ir savārījis tādas ziepes, ka, ja arī gribētu, nav laika lūrēt pār sētu kas notiek ar monstriem ! :)))

 24. Vai tad nav kas cits ko darīt -piemineklis tā ir vēsture. Domāsim ar veselo saprātu , vienosimies par svarīgāko – kas tas būtu ?

  • SVARĪGĀKAIS IR AIZVĀKT ATGĀDINĀJUMU PAR OKUPĀCIJU !
   Pēc tam DDD(Deokupācija, Dekolonizācija, Deboļševizācija) !!!!

  • kamēr NATO karaspēks ir vēl TE !!!

  • Kamēr NATO karaspēks ir vēl TE !!!

   • Tieši tā- kāmēr NATO karasopēks ir te. Un būs te. Lai jūs, neko nezinošie no dzīves padomju laikā , no tolerances, no vienkāršas pieklājības, turpināsiet zākāt krievus un sūtīt viņus ka tik kur. Vai tiešām jums nav bail, ka notiks vienreiz drausmīga saķeršan’ās un, ka tie, kas jūs tā drošina un māca krievus zākāt, to tik gaida, lai būtu kādi nemieri, kurus nāktos apspiest un, ka Krievija beidzot neizturētu…Bet mēs tak esam pašā vidū! Vai cerat, ka kaut viens Latvijā izdzīvos, kad pēkšņi uzsprāgs visi Latvijas mežos atstātie, šahtās nomaskētie ieroči?

    • Vot, vot, zadumajtesj! Uchastj shestjorok vsegda nezavidna – imi obichno zertvujut! Te, kto nas stravlivaet mezdu soboj, v chas X bistro sbegut iz Latviji vmeste so vsem navorovannim dobrom! Oni budut posmeivatjsja, gljadja na nas so storoni, poka mi ubivsem drug druga!
     Vam eto nado?! Mne – net!

 25. Sen bija laiks viņu novākt.

 26. mulkis ir tas Polis,vesturi neizdzest.krievu laikos pa miskastem cilveki nerakas,tagad mekle edamo.dzivokli bij pa brivu,tagad tik pa naudu,kuras cilvekiem nav.krievi cela rupnicas,latviesi iznicinaja.bet runajot par pieminekli,tad naudu pieminekla celsanai deva darba tauta,kas to atgriezis.mulku tauta,tik lauz visu,bet uzceliet kaut ko.poli jauzsedina uz minimalo algu un tad nebus laika domat visadas mulkibas.9.maijs bija,ir un bus.neviens nepiespiz jus svinet vai ne.

  • miskastes žurkai: . Atbildēt

   Bēdz ātri uz savu raši – tur vēl ir saglabājušies “krievu laiki”!!!

  • SVINEEJA UN SVINEES TO 9 MAIJU ,KAUT JAUCIET PUSI RIIGAS NOST …NE JAU PIEMINEKLIS IR VAINIGS PIE TAA LATVIESIEM IR GEENOS KASIITIES ,PAT PIE LATERNAS STABA ,,,SALAUZ JAU DAUZ KO VAR A KAD JAACEL ,TAS TAD GAAZAS VISS NO AARAA

  • …….dzivokli bij pa brivu,tagad tik pa naudu……
   Stulbā vista!Kas un kur tev bija pa brivu?
   Naudu,tam monstram “deva”,vai pareizāk sakot,bija spiesti dot,visi.Man personīgi neviens neprasīja,vai gribu to ķēmu Uzvaras laukumā.

  • .., ne latviete! Man arī bija jāziedo tam fallam, es to labi atceros – kā tas notika! Biju štrunta skolnieks, skolas komunistu partijas partordze pateica, ka vajag, ja negribot problēmas… Un tās štrunta 20 kapeikas arī atdevām, bet lielāko daļu jau atsūtīja no maskavas – lai iedētu te to svešo olu!

  • Labāk būtu vācieši vinnējuši. Padomju laikos vis bija… Būtu vācieši vinnējuši, tad varbūt mums tagad būtu algas un vis pārējais kā Vācijā! par to nav aizdomājies neviens? Šitie padomju laika aizstāvji ir dīvānā sēdētāji, kas neko vairāk negrib darīt, kā rūpnīcās strādāt un visiem pienākas vis vienlīdzīgi… ja gribi ko vairāk, tad ej un dari! un Latvijā esošie krievi kas aizstāv krieviju ir pilnīgi, idioti jo krievu krieviem par viņiem ir pilnīgi vienalga. Ja pašā krievijā viņus mērdē badā, tad kāpēc lai kādam rūpētu kas notiek ar tiem, kas ir citās valstīs. Vienīgi lai būtu iemesls sākt konfliktu, kura gadījumā paši krievi nošautu šejienes krievus. nožēlojami..

  • Kāda tu latviete, ja pa miskastēm rakājies? Pat visdrausmīgākos krievu laikos latvieši iemanījās sev izaudzēt pārtiku.

 27. Es uzskatu tā , nojaukt pieminekli vajadzēja uzreiz pēc neatkarības iegūšanas , nevis tagad , , tagad tas būtu – sadursmes , kaušanās un visādi brīnumi notiktu , krievi izietu ielās ar stekiem un ieročiem , Atceraties Igauniju , kad viņi novāca pieminekli , lai gan Igaunija neiznīcināja pieminekli tikai nolika citā vietā , ja nemaldos tad kapos ,! tad arī krievi trakoja , tad krievi brauca ārā no Latvijas , bet tagad viņi atkal sapirkuši dzīvokļus , viņiem ir savi biznesi u.t.t., un ir lieli noteicēji Latvijā .

 28. Tie ir varnešu meli par kādu tur līgumu !
  Neviens okupants zem tā staba un monstriem NAV APGLABĀTS!!!
  Līgums var tikai būt par KAPSĒTĀM !!!

  • Oficiāli to placi par kapsētu nevar nosaukt, jo realitātē tas ir okupantu Maija dzerstiņu placis, ko pēc “svinēšanas”(no krievu valodas – svin[ja] – cūk[ošanās]) par nodokļu maksātāju naudu atkal saved katru gadu eiropejiskā tīrībā.

   • NU TAD lIGO ARI SAUKT PAR CUUJKOSANOS VISAA VALSTII ..UZSKATU , JA KAUT KAS NEPATIK NEEJ TUR KUR NEPTIIK …ATCEREJAAS NODOKLU NAUDU NU PADOMAA TIK KAADS GEENIJS:)))

    • laidies prom uz Raši ! Atbildēt

     Tur tev nebūs jādod vērtīgus padomus, kur kuram jāiet, un, varbūt, pat varēsi nokārtoties publiskā vietā :))))

 29. kur var parakstities….es PAR..

 30. Ja vajaga vel vairak kasku tad uz prieksu!Es domaju ka demontet uzvaras pieminekli tas navpaareizi!Vai tad vins kadam skrien virsu?Tas atgadina ka musu senci koa cinijas ar fasizmu!Kad tas vis notika nebija svarigi kas tu esi krievs ,latvietis leitis vai kadas citas tauibas parstavis!!!Ta bija kopeja uzvara!

 31. Kādam nav miera un vajadzīgs kašķis,lai šķeltu sabiedrību.Kā labā īstenībā strādā idejas autors?Tā ir vēsture,sava laika liecība,veselas paaudzes dzīve un to nevar izmainīt-nojauks to pieminekli vai nē.KAM IZDEVĪGI SĀKT TRACINĀT TAUTU?

 32. Diemžēl portālā “Manabalss.lv” šī iniciatīva nav! Tā kā nav ko muldēt, skatos jau 2 reizi.

  • IR INICIATĪVAS IZVAROTAIS VARIANTS ! Atbildēt

   Kaut kādus muļķīgus plakātus izlikt, ko interfrontieši jau pēc 5 minūtēm noplēsīs….
   Bučo kremliniem irsu mūsu varonīgā saeima ?!!

  • Ir gan iniciativa portala! Skaties sadalju jaunakas. Es jau paraks5ijos.

 33. Launuma Imperijas okupantu monstrs Pardaugava pierada ka okupacijas seku likvidesanu,ieskaitot kompensacijas piedzisanu par nodaritajiem zaudejumiem,ir nekavejoties jaiesliedz Haga. Noziegumiem pret cilveci nav noilguma . Atbildigas institucijas un atseviskas personas neiesniedzot pieprasijumu par okupacijas seku likvidesanu ir janodod tiesa par likumu nepildisanu Latvijas Valsts un pilsonu intereses.Valsts nodeviba.

 34. Piemineklim būs stāvēt. Ug’im būs zelēt čupačupsu

 35. Vienkārši saspridzināt un miers.

  • Es te šad tad uzrakstu kādu komentāru ar šādu niku, bet šis nav mans komentārs. Man, protams, tas Pārdaugavas monstrs un viss, kas ar to saistīts, arī nepatīk, taču šo parakstu vākšanu uzskatu par ļoti kaitīgu, bīstamu un bezatbildīgu rīcību. Nezinu, kas ir tas Polis – naivs jauneklis, kurš grib ar kaut ko izcelties, vai provokators, bet prāta darbs tas nav. Šo pieminekli varēja un, droši vien, vajadzēja nojaukt 90-to gadu sākumā, tagad jau sen par vēlu. Pieminekli, protams, nenovāks, bet kaislības gan var uzkurināt lielas. Un tas Latvijai šajā ģeopolitiskajā situācijā ir vismazāk vajadzīgs. Saka, ka gudrais mācās no citu kļūdām, bet muļķis – no savām. Ja jau Igaunijā, kur krievu ir mazāk un starp tiem ir lielāks procents valstij lojālo, gāja tik traki, ka igauņu varas iestādes bija panikā uz kādu laiku, tad ko var gaidīt Latvijā?! Varu derēt – ja sāksies nekārtības, tad tāds Polis un visi, kas tagad vieglu roku bezatbildīgi parakstās, piekakās bikses un tupēs krūmos. Bet viņu ievārīto putru nāksies izstrēbt citiem.

   • Šī ģeopolitiskā situācija ir tieši PIEMĒROTĀKĀ – kamēr NATO karaspēks ir vēl TE !!!

    • V tvojom NATO sumashedshih net! Streljatj z bezoruznih russkih, v 100 km ot granici s Rossijej, oni ne budut – oni ze samoubijci! Otvetka priletit srazu ze! I daze bez prikaza, kak bi sluchajno.

 36. ja mēs būtu brīvi un neatkarīgi ,tad sen jau to puļķi vajadzēja likvidēt ,bet tagad tas duiez vai ir iespējams.

 37. Vai Polis negrib nojaukt ari kaadu Vaacu ordena pili?Nojauks so monumentu-tie tusees kur citur.

 38. Kas tas par “uzvaras”pieminekli?

 39. Politmafiozi koruptīvā “rīdzenes” kremlisko personāžu pārvaldītā Saeima to noraidīs vēlreiz!

Draugiem Facebook Twitter Google+