Arturs Krūskops (no kreisās) un Leonids Sihvarts norāda, ka Ministru kabineta noteikumos apstiprinātā kārtība, kā iedzīvotājiem jāmaksā par ūdeni, ir ačgārna un netaisna: “Tā ir izdevīga pašvaldības uzņēmumam “Rīgas ūdens”, bet nav izdevīga iedzīvotājiem.”
Arturs Krūskops (no kreisās) un Leonids Sihvarts norāda, ka Ministru kabineta noteikumos apstiprinātā kārtība, kā iedzīvotājiem jāmaksā par ūdeni, ir ačgārna un netaisna: “Tā ir izdevīga pašvaldības uzņēmumam “Rīgas ūdens”, bet nav izdevīga iedzīvotājiem.”
Foto – Valdis Semjonovs

Vāc parakstus pret netaisnīgo ūdens patēriņa uzskaiti 9

Rīgā Dzelzavas ielas 76/4 daudzstāvu nama iedzīvotāji aicina iesaistīties cīņā pret valstī iedibināto netaisnīgo kārtību, kas daudzstāvu namu iedzīvotājiem liek maksāt par ūdeni, kuru viņi nekad nav patērējuši un nepatērē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

No 10.marta sabiedrisko iniciatīvu portālā Manabalss.lv ikviens var ar savu parakstu apliecināt, ka piekrīt Dzelzavas ielas 76/4. nama iedzīvotāju prasībai grozīt Ministru kabineta noteikumus, kuros noteikts, kā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu.

Kā LA 29.janvāra numurā publicētajā rakstā atzinis Dzelzavas ielas nama iedzīvotāju izveidotās Mājas komitejas pārstāvis Arturs Krūskops, nama ievadā un dzīvokļos uzstādīto skaitītāju rādījumu vienlaicīga nolasīšana nekad nebūs iespējama. Tā kā atšķiras šo skaitītāju uzbūve un nolasīšanas precizitāte, uzstādīšanas veids, vienmēr veidosies ūdens starpība, par ko būs spiesti maksāt iedzīvotāji. Savukārt namu apsaimniekotājiem tā paver iespējas pierakstījumiem un krāpšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rīgas pašvaldības uzņēmumam “Rīgas ūdens”, tāpat ūdens piegādātājiem citās pilsētās, jānoslēdz tiešie līgumi ar dzīvokļu īpašniekiem, kuri turpmāk maksātu par ūdeni pēc dzīvokļos uzstādītajiem ūdens patēriņa skaitītājiem. Bet dzīvokļos uzstādītie ūdens patēriņa skaitītāji ir pārdevēja, nevis pircēja piederums un īpašums, – līdzīgi kā tas ir ar elektrības vai dabas gāzes patēriņa skaitītājiem, kuri pieder un par kuriem atbild uzņēmumi “Latvenergo” un “Latvijas Gāze”. Tāpēc ūdens pārdevējam tie jāatpērk no dzīvokļu īpašniekiem. Tādējādi namu apsaimniekotāji būs atbrīvots no tam svešas komunālās saimniecības ūdens piegādātāja un tirgotāja pienākumiem.

Kā uzskata Dzelzavas ielas nama iedzīvotāju pārstāvis, mainot šo ačgārno kārtību, dzīvokļu īpašnieku saņemtajos rēķinos vairs nebūs nesaprotamas pozīcijas “ūdens pārrēķins”. Katrs dzīvokļa īpašnieks maksās tikai par paša izlietoto ūdeni.

Lai šo ierosinājumu varētu iesniegt Saeimā, vajadzīgi 10 000 iedzīvotāju parakstu.