×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. marts, 2018
Drukāt

Vāc parakstus pret netaisnīgo ūdens patēriņa uzskaiti (9)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Arturs Krūskops (no kreisās) un Leonids Sihvarts norāda, ka Ministru kabineta noteikumos apstiprinātā kārtība, kā iedzīvotājiem jāmaksā par ūdeni, ir ačgārna un netaisna: "Tā ir izdevīga pašvaldības uzņēmumam "Rīgas ūdens", bet nav izdevīga iedzīvotājiem."

Rīgā Dzelzavas ielas 76/4 daudzstāvu nama iedzīvotāji aicina iesaistīties cīņā pret valstī iedibināto netaisnīgo kārtību, kas daudzstāvu namu iedzīvotājiem liek maksāt par ūdeni, kuru viņi nekad nav patērējuši un nepatērē.

No 10.marta sabiedrisko iniciatīvu portālā Manabalss.lv ikviens var ar savu parakstu apliecināt, ka piekrīt Dzelzavas ielas 76/4. nama iedzīvotāju prasībai grozīt Ministru kabineta noteikumus, kuros noteikts, kā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu.

Kā LA 29.janvāra numurā publicētajā rakstā atzinis Dzelzavas ielas nama iedzīvotāju izveidotās Mājas komitejas pārstāvis Arturs Krūskops, nama ievadā un dzīvokļos uzstādīto skaitītāju rādījumu vienlaicīga nolasīšana nekad nebūs iespējama. Tā kā atšķiras šo skaitītāju uzbūve un nolasīšanas precizitāte, uzstādīšanas veids, vienmēr veidosies ūdens starpība, par ko būs spiesti maksāt iedzīvotāji. Savukārt namu apsaimniekotājiem tā paver iespējas pierakstījumiem un krāpšanai.

Rīgas pašvaldības uzņēmumam “Rīgas ūdens”, tāpat ūdens piegādātājiem citās pilsētās, jānoslēdz tiešie līgumi ar dzīvokļu īpašniekiem, kuri turpmāk maksātu par ūdeni pēc dzīvokļos uzstādītajiem ūdens patēriņa skaitītājiem. Bet dzīvokļos uzstādītie ūdens patēriņa skaitītāji ir pārdevēja, nevis pircēja piederums un īpašums, – līdzīgi kā tas ir ar elektrības vai dabas gāzes patēriņa skaitītājiem, kuri pieder un par kuriem atbild uzņēmumi “Latvenergo” un “Latvijas Gāze”. Tāpēc ūdens pārdevējam tie jāatpērk no dzīvokļu īpašniekiem. Tādējādi namu apsaimniekotāji būs atbrīvots no tam svešas komunālās saimniecības ūdens piegādātāja un tirgotāja pienākumiem.

Kā uzskata Dzelzavas ielas nama iedzīvotāju pārstāvis, mainot šo ačgārno kārtību, dzīvokļu īpašnieku saņemtajos rēķinos vairs nebūs nesaprotamas pozīcijas “ūdens pārrēķins”. Katrs dzīvokļa īpašnieks maksās tikai par paša izlietoto ūdeni.

Lai šo ierosinājumu varētu iesniegt Saeimā, vajadzīgi 10 000 iedzīvotāju parakstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Tiekoties ar EM valsts sekretāru Stinku ,viņš uzdeva ierēdņiem veidot Valstī vienotu digitālu uaskaites sistēmu jo tā būtu vislētāk .Tas bija 2016 g un šogad caur VK rakstot EM ierēdņi atbild ķa neko nemainīs Parakstījis Valantis .Brīnums ,ka līdzīga sistēma ar elektrības uzskaiti jau darbojas ,bet to veidoja blakus kabinetos .

 2. Ja Latvijas valsts būtu tiesiska, demokrātiska valsts – tad par “klientu apzinātu apzagšanu” būtu jāsaņem sods – ” no mantas konfiskācijas līdz reālam cietumam”!

 3. driz jau degvielas stacija arii pateiks ka japiemaksa jo kads ieleja aizbrauca nesamaksaja

 4. Jūrmalas ārprāts!!! Atbildēt

  Sāksim ar Jūrmalu, kur SIA “Jūrmalas ūdens “īpašniekiem sāk likties, ka mēs, vecie jūrmalnieki esam miljonāri, ka mums nevajag mazgāties, nevajag vispār lietot ūdeni. Ja 1 kbm aukstā ūdens maksā aptuveni 1,20 eur, tad 1 kbm kanalizācijas maksā 2, 40 eur !!! Kopā par 1 kbm ūdens ar 1 kbm kanalizāciju man jāmaksā 3, 60 eur !!!!

 5. Man nav jāmaksā nekāda starpība,mums daudzdzīvokļu mājā nav kopējā skaitītāja,jo ūdens piegādātājam mēs paskaidrojām,ka neviens nekādu starpību nemaksās,tad nāksies tiesāties ar katru dzīvokli atsevišķi un komunālo pakalpojumu sniedzēji drīzāk tiks pie infarkta,nekā pie kaut kādas ūdens naudas starpības.Kur ir aitas,tur ir arī cirpēji.

 6. (turp. Nr.2.)

  &

  P.S. Iespējamajiem juridiskā, dokumentālā u.c. saistītā atbalsta interesentiem – lietišķai saziņai:
  .
  profils@inbox. lv

  ————–

  Ir sacīts: “Katrs ir PATS savas laimes (un, diemžēl, dažkārt arī NE)laimes kalējs.” 😉

  Un, arī: “Kurš cīnās, tas, iespējams, var arī zaudēt, bet – kurš necīnās, tas JAU IR zaudējis!”

 7. (turp. Nr.1.)

  &

  Tomēr, JA runājam patiešām nopietni un juridiski / pēc būtības pienācīgi argumentēti, tad – iespējami visoptimālākā “tekoši aktuālās” problēmas risinājuma izvēle IR elementāra “kā lāpsta”: tā vietā, lai pa dārgo pirktu un regulāri pa dārgo “sertificētu”, “verificētu”, “optimizētu”, “modernizētu” un taml. “apsaimniekotu” n-tos ūdens skaitītājus KATRAM atsevišķam dzīvoklim – nesalīdzināmi lietderīgāk būtu izdarīt TIKAI 2 (divas) lietas:
  .
  1. Pilnīgi LIKUMĪGI (!!!) izmantot iespēju kategoriski un neatgriezeniski attiekties no turpmākas “trulo cērpamaunu” līdzdalības šajā klaji PRETLIKUMĪGAJĀ “skaitītāju pisnesa” daudzmiljonu AFĒRĀ – kaut vai tā vienkāršā iemesla dēļ (arī, t.sk.), ka tas ir izrādījies nu jau pat vairākkārt (!!!) dārgāks “prieks” katram atsevišķajam līdzšinējam “cērpamaunam”, nekā salīdzinoši vairākkārt mazāki tēriņi par PAŠkontrolēti TAISNĪGI (!!!) un, kas ir ne mazāk būtiski – arī konsekventi LIKUMĪGI sadalīta kopējā patēriņa attiecīgo proporcionālo daļu.
  .
  2. Vienlaikus jeb paralēli iepriekš minētajam – iztērēt pat nesalīdzināmi mazāku naudiņu (t.i. “konfrontējot” ar līdzšinējiem un, neapšaubāmi, arī turpmāk prognozējamajiem “ģeometriskā progresijā” pieaugošajiem nesamērīgi “astronomiskajiem” maksājumiem par “skaitītāju pisnesa servisu”), lai dzīvokļu īpašnieki, pamatojoties uz konsekventi LIKUMĪGU (!!!) “kopības” lēmumu, kopīgi iegādātos TIKAI VIENU maģistrālo kontrolskaitītāju uz visu dzīvojamo māju: uzstādīšanai uz maģistrālā ūdensvada, līdzās (jeb “šaipus”) ūdens piegādes kantora uzstādītajam / noplombētajam un šim kantorim piederošajam skaitītājam. Tur, kur šādi papildus kontrolskaitītāji jau ir uzstādīti, skaitītāju rādījumu starpība mēdz būt vismaz 30-50% un pat līdz 80% – “par labu” ūdens piegādes “biznesmeņu” nekad nepiepildāmajiem bezizmēra maciņiem, dabiski.
  .
  Vēl jo vairāk tas būtu lietderīgu tāpēc, ka (vēlreiz uzsverot būtiskāko) – šajā “tiesiskajā valstī” spēkā esošā likumdošana ne tikai nereglamentē, bet VISPĀR NEPAREDZ kā principiālu un “visaptverošu” Likumīgu pienākumu ūdens skaitītāju uzstādīšanu atsevišķos dzīvokļos, kur nu vēl – kā dzīvokļu īpašnieku “obligātu pienākumu”, kā to apzināti pretlikumīgi un praktiski neierobežoti mēdz jebkuros “līmeņos” masīvi lobēt un no savas Likumīgās Tiesības pienācīgi nezinošiem / aizsargāt nespējīgiem “klientiem” atļaujas voluntāri kategoriski pieprasīt pašvaldību / valsts / privātstruktūru “komunālbiznesa” kantori.

  ===========

  Ir sacīts: “DOMĀ līdzi!!!…”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” 😉

  Savukārt, kā zināms: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”
  .
  Dēļ tam, gluži loģiski un elementāri pašsaprotami – JA Tu ne tikai vēlies, bet arī patiešām pamatoti vari uzskatīt sevi par sakarīgi smadzeņot spējīgs Normālu Cilvēku, tad – pierādi sev un citiem, ka Tu pienācīgi pilnvērtīgi ZINI, iespējami lietderīgi IZMANTO un max. efektīvi AIZSARGĀ savas (un, reālo iespēju robežās, arī savu tuvinieku, draugu, paziņu u.c. līdzcilvēku) LIKUMĪGĀS TIESĪBAS!

 8. 😉

  Patiesībā – VISS ir elementāri “kā lāpsta”, arī konkrētajā gadījumā.
  Dēļ tam – “kauns NAV nezināt, bet gan – kauns IR nevēlēties zināt”, kā ir sacīts.

  =======

  Par “skaitītāju biznesu” šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī”.
  .
  PIRMAIS “skaitītāju biznesa” etaps = jebkādiem līdzekļiem piedabūt iedzīvotājus uzstādīt aukstā / karstā ūdens patēriņa, siltuma patēriņa u.c. skaitītājus, kas “vispārzināmajā praksē” izpaužas kā tiešs vai netiešs “spiediens” uz tiem, kuri nevēlas uzstādīt skaitītājus savos atsevišķajos dzīvokļu īpašumos – ieskaitot “pakalpojumu sniedzēju” pieņemtus juridiski nepamatotus lēmumus un “izdotus rīkojumus” par OBLIGĀTU skaitītāju uzstādīšanu, nepamatoti “izkalkulētu” vairākkārtīgi palielinātu “patēriņa normu” voluntāru noteikšanu, ja nav izpildītas nepamatotās prasības uzstādīt skaitītājus, dažādas “sabiedrisko aktivitāšu” manipulācijas, administratīvā un juridiskā šantāža u.t.t., un taml.
  .
  OTRAIS “skaitītāju biznesa” etaps = dažādas “ienesīgas” (gan “pakalpojumu sniedzējiem”, gan arī skaitītāju tirdzniecības / uzstādīšanas / modernizācijas / sertifikācijas / verifikācijas kantoriem, kuri nereti izrādās “cieši saistīti” ar “pakalpojumu sniedzējiem”) aktivitātes, izmantojot tehniski finansiālas manipulācijas uz pirmajā etapā panāktās “OBLIGĀTĀTĀS skaitītāju uzstādīšanas” bāzes. Vienlaikus arī – turpinot lētticīgo ļautiņu, kuri pakļāvās “spiedienam” par skaitītāju OBLIGĀTU uzstādīšanu, neierobežotu psiholoģisku čakarēšanu un elementāru aplaupīšanu, t.sk. ar komunālo pakalpojumu rēķinos iekļautiem “pārtēriņa papildaprēķiniem”, “skaitītāju rādījumu korekcijām” un tamlīdzīgiem “finanšu instrumentiem”.
  .
  Savukārt – saistībā ar iepriekš minēto, “skaitītāju biznesa” apzināti PRETLIKUMĪGAJĀ shēmojumā / “vispārzināmajā praksē” absolūti netiek ņemts vērā un pat demonstratīvi konsekventi tiek ignorēts tāds “sīkums”, ka – šajā “tiesiskajā valstī” spēkā esošajā likumdošanā VISPĀR NAV definēta kā obligāts pienākums un, līdz ar to, no šāda aspekta nekādā veidā NETIEK reglamentēta tā saucamo “hidroietilpīgo” komunālo pakalpojumu patēriņa uzskaites mērinstrumentu (skaitītāju) uzstādīšana atsevišķajos privātīpašumos (dzīvokļos).
  .
  Diemžēl – nākas secināt (kārtējo reizi!?!), ka šajā pašreizējā MUĻĶU semē “eurolatvānijā” apzināti PRETLIKUMĪGAIS “skaitītāju bizness” vēl joprojām rullē, kā pa cūku taukiem! ;)))

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

  Jo, neapšaubāmi: “Skola maksā naudu, kā zināms. Bet – tiem, kas nejēdz vai pat nevēlas mācīties, tas maksā nesalīdzināmi dārgāk, jo šiem skolas naudu nākas maksāt visu mūžu un arvien lielāku.”
  .
  (skat. turp.)

Draugiem Facebook Twitter Google+