Latvijā
Izglītība

Vāc ziedojumus jaunai Temīdas statujai LU Juridiskajā fakultātē3

Foto – LU un LETA

Latvijas Universitātes (LU) Juridiskā fakultāte (JF) sākusi ziedojumu kampaņu jaunas Temīdas statujas metu konkursa norisei un mūsdienīgas statujas izveidei.

LETA jau ziņoja, ka pašvaldības SIA “Rīgas nami” uz Melngalvju namu pārvedusi vairākus gadus LU JF izvietoto Temīdas statuju.

18.gadsimtā veidota Sengrieķu taisnības dievietes Temīdas statuja LU galvenajā ēkā, pa ceļam uz Juridisko fakultāti un Teoloģijas fakultāti, atradās kopš 2012.gada. Statuja ir “Rīgas namu” īpašums, kuru uz LU JF atveda uz laiku, kamēr Melngalvju namā atradusies Valsts prezidenta rezidence. Rezidencei pārceļoties uz Rīgas pili, statuju lemts pārvest atpakaļ uz Melngalvju namu.

Augstskolā aģentūrai LETA pauda, ka, tā kā taisnības dieviete simbolizē vērtības, ko LU JF vēlas iedzīvināt topošajos juristos, bet oriģinālā, gandrīz divus metrus garā un pustonnu smagā statuja atgriezusies pie īpašnieka, fakultāte sākusi sabiedrisku iniciatīvu mūsdienīgas un unikālas Temīdas statujas izveidei.

Ar LU rektora Indriķa Muižnieka rīkojumu izveidota komisija Temīdas statujas “atjaunošanai” LU. Tās sastāvā iekļauti LU un JF administrācijas un studējošo pārstāvji, kā arī nozares eksperti – Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības katedras vadītājs, profesors Bruno Strautiņš un LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes docente Austra Avotiņa.

Ar LU Fonda administratīvu atbalstu fakultāte sākusi ziedojumu vākšanu Temīdas statujas izveidei. Projekta pirmajam posmam nepieciešami līdzekļi 4000 eiro apmērā, lai izsludinātu Temīdas statujas skiču konkursu un prēmētu tā laureātus – talantīgus māksliniekus, kuri būs dalījušies ar savām jaunrades iestrādēm. Otrajā kārtā iecerēta piemērotākās statujas skiču publiska apspriešana un izvēle konkursa kārtībā. Projekta noslēdzošajā posmā notiks ziedojumu vākšana statujas izveidei oriģinālā izmērā.

“LU Juridiskā fakultāte patiesi cer savu simtgadi 2019.gada nogalē sagaidīt ar Temīdas statuju tās telpās un aicina ar jebkāda apmēra ziedojumu iesaistīties ieceres īstenošanā,” norādīja augstskolā.

LA.lv