×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. novembris, 2014
Drukāt

Vācieša balvu piešķir jaunajai dzejniecei Annai Dzintarei (2)

Publkicitātes fotoPublkicitātes foto

13. novembrī Carnikavā jau divpadsmito reizi tika pasniegta O.Vācieša literārā prēmija dzejā, un šogad to saņēma jaunā dzejniece Anna Dzintare par savu pirmo grāmatu „Eju pa svešu ielu”, ko klajā laidusi izdevniecība “Nordik”, vēsta Carnikavas novada domes
preses sekretāre Sandra Baltruka.

Kopumā konkursā tika iesniegtas 15 dzejas grāmatas, kuras izvērtēja konkursa komisija, un laureāte Anna Dzintare saņēma naudas balvu 1067,15 eiro apmērā.

O.Vācieša literāro prēmiju dzejā pasniedz vienu reizi gadā par iepriekšējā literārajā gadā izdotu dzejoļu krājumu. Pretendentus prēmijas saņemšanai var izvirzīt grāmatu apgādi, laikrakstu un žurnālu redakcijas, kā arī kultūras institūcijas, valsts un sabiedriskas organizācijas.

2013. gadā par prēmijas laureāti kļuva dzejniece Amanda Aizpuriete par dzejas krājumu “Turp”. Iepriekšējos gados O. Vācieša prēmiju ir saņēmusi arī Inese Zandere, Andra Manfelde, Jānis Rokpelnis, Pēteris Brūvers, Ronalds Briedis, Imants Auziņš, Leons Briedis, Anna Auziņa, Edvīns Raups u.c.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. šķiet, tika vērtēta dzeja, ne personas vārds

  2. Dzirdēju šo Dzintari Vācieša muzejā Dzejas dienās. Tas likās kā pārpratums, jo kaut kas tik vājš nebija dzirdēts. Līdz šim balvu bija saņēmuši tikai nopietni dzejnieki, bet ar šo žūrijas lēmumu balva ir kompromitēta

Draugiem Facebook Twitter Google+