×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. septembris, 2014
Drukāt

Vācieša pieminekli atklāšot nākamgad

Foto: carnikava.lvFoto: carnikava.lv

Akmeņkalis Guntis Pandars pie topošā pieminekļa O. Vācietim.

Dzejnieka Ojāra Vācieša pieminekli Carnikavas kapos iecerēts atklāt nākamgad, aģentūrai BNS pastāstīja Carnikavas novada domes preses sekretāre Sandra Baltruka.

“Šovasar Siguļu kapos ir veikti nepieciešamie darbi, lai pieminekļa cilni varētu tur uzstādīt. Akmeņkalis Guntis Pandars ir gandrīz pabeidzis pieminekļa galvenā ciļņa kalšanu, bet vēl ir darbi jāturpina. Tāpēc Vācieša pieminekli plānots pilnā apmērā atklāt nākamajā gadā,” sacīja Baltruka, atzīstot, ka pagaidām gan esot grūti pateikt konkrētāk.

Pērnruden dome pieļāva, ka pieminekli dzejniekam varētu atklāt jau šogad novembrī, kad atzīmēs Vācieša dzimšanas dienu.

Valdība Vācieša piemineklim atvēlējusi 73,9 tūkstošus eiro, Carnikavas pašvaldība – 42,6 tūkstošus eiro. Pārējais ir ziedojumi, kas pašlaik mazliet pārsniedz 3000 eiro, informēja Baltruka.

Pērn novembrī, dzejnieka 80. dzimšanas dienā un 30. nāves gadadienā, Carnikavas kapsētā tika likts pamatakmens piemineklim un bija apskatāma pieminekļa vizualizācija. Piemineklī Vācieša portrets atveidots zibens šķērsgriezumā, savukārt viņa sievas Ludmilas Azarovas kapavieta būs balta lode, simbolizējot saulesgaismu, sievišķo pilnību, mūžīgo izlīdzinājumu. Pieminekļa idejas autore ir arhitekte Inguna Rībena Dzejnieka portreta maketu veidojis tēlnieks Gļebs Panteļejevs.

Konkurss par dzejnieka kapavietas sakārtošanu Carnikavas kapos tika rīkots jau neilgi pēc dzejnieka nāves 1984.gadā, bet valsts iekārtas maiņas un finansiālu problēmu dēļ konkursā uzvarējušais Rībenas darbs netika realizēts.

Kopš 2012. gada līdzās Vācietim atdusas arī viņa dzīvesbiedre dzejniece un atdzejotāja Ludmila Azarova.

Vācietis dzimis 1933. gada 13. novembrī Trapenē, bet mūžībā aizgājis 1983. gada 28. novembrī Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+