Ice Hockey – 2017 IIHF World Championship – Group A – USA v Germany – Cologne, Germany – 5/5/17 – Tobias Rieder of Germany scores a goal past goalkeeper Jimmy Howard of the U.S. REUTERS/Wolfgang Rattay

Vāciešiem varens starts, čempioni sāk ar uzvaru 1

Viena no pasaules hokeja čempionāta mājiniecēm Vācija savā pirmajā šī turnīra cīņā sestdien ar 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) sensacionāli apspēlēja ASV komandu, kamēr Kanāda droši uzvarēja Čehiju.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

Vācijas izlase vadībā izvirzījās 11.minūtē, kad izcēlās Tobiass Rīders. Kaut 40 minūtes vēlāk Konors Mērfijs panāca izlīdzinājumu, 54.minūtē Vāciju, spēlējot vairākumā, vēlreiz priekšā izvirzīja Patriks Hagers un turpinājumā mājinieki noturēja panākumu.

Cīņas gaitā amerikāņi veica 43 metienus, tomēr lieliski darbojās Vācijas vārtsargs Tomass Greiss.

LETA jau vēstīja, ka pirmajā šīs grupas mačā piektdien grandu cīņā Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievija ar rezultātu 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Zviedriju, bet nākamajā duelī sestdienas rītā spēkosies Dānija un Latvija.

Tikmēr spēlē Parīzē Kanādai bija samērā liels pārsvars un tā ar 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) uzvarēja Čehiju. Rezultātu atklāja Raiens O’Reilijs un tikai čehu vārtsarga Petra Mrāzeka sniegums liedza kanādiešiem vēl pirmajā trešdaļā palielināt pārsvaru vēl vairāk.

Turpinājumā Kanādas labā izcēlās arī Maiks Matesons, Taisons Berijs un Džefs Skiners, kurš jau ieraidīja ripu tukšos vārtos, kamēr Čehijai vienīgos vārtus guva Lukāšs Radils, kaut cīņas otrajā pusē daudz labas iespējas bija arī čehiem.

Šīs grupas pirmajā spēlē Somija grūtā cīņā ar 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) apspēlēja Baltkrieviju.

Sestdienas rītā gaidāms Šveices duelis ar Slovēniju.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 16.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

Viņu vietā nākamajā gadā nāks Austrija un Dienvidkoreja, kuras ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, piedevām korejieši nākamgad elites grupā spēlēs pirmo reizi vēsturē.

Ceturtdaļfinālā pa diviem mačiem notiks Ķelnē un Parīzē, bet pusfināli un cīņas par medaļām norisināsies Ķelnē.