Pasaulē
Eiropa

Vācijā AfD un PEGIDA rīkos demonstrāciju, protestēs pret imigrantu noziegumiem0


Protesti Kemnicā, Vācijā, 27.08.2018.
Protesti Kemnicā, Vācijā, 27.08.2018.
Foto – LETA/EPA

Vācijas labējā partija “Alternatīva Vācijai” (AfD) un kustība “Patriotiskie eiropieši pret Rietumu islamizāciju” (PEGIDA) paziņojušas par kopīgas demonstrācijas rīkošanu, protestējot pret imigrantu pastrādātajiem noziegumiem.

Demonstrācija notiks sestdien Kemnicā, kur pēc naktī uz svētdienu notikušās vācieša Daniela H. slepkavības – tās pastrādāšanā apsūdzēti divi imigranti – jau notikušas protesta demonstrācijas.

To organizēšanā jau iepriekš iesaistījušās AfD un PEGIDA, un demonstrāciju gaitā izskanējuši ārzemniekiem naidīgi saukļi. Tika rīkotas arī kreiso ekstrēmistu kontrdemonstrācijas, un pretējo nometņu aktīvistu starpā izraisījušās sadursmes.

AfD Saksijas nodaļa paziņojumā apliecināja, ka sestdienas demonstrācijā cilvēki varēs “kopīgi pieminēt Danielu H. un visus piespiedu multikulturālisma upurus.”

AfD līderis Jergs Meitens sabiedriskajai raidorganizācijai SWR iepriekš sacīja, ka viņa partija “necenšas uzpūst liesmas. Valstī ir drūms noskaņojums, un tas ir tikai attaisnojami.”

Saistītie raksti

Kā ziņots, naktī uz svētdienu Kemnicā izcēlās konflikts starp divām vīriešu grupām. Konflikta laikā sadurti trīs vīrieši, no kuriem viens vēlāk slimnīcā miris. Abi pārējie ar smagiem savainojumiem hospitalizēti.

Mediji vēsta, ka visi sadurtie ir vācieši.

Sākotnējā konflikta apstākļi nav skaidri, tomēr policija atzinusi, ka nazis nav ticis lietos pašaizsardzības nolūkos.

Sociālajos medijos izplatoties ziņām par slepkavību, īpaša uzmanība pievērsta incidentā iesaistīto valstspiederībai. Nogalinātais ir 35 gadus vecs Vācijas pilsonis, bet aizdomās par slepkavību tiek turēts 23 gadus vecs sīrietis un 22 gadus vecs irākietis.

Abi aizdomās turētie jau pirmdien apcietināti, un viņiem izvirzītas apsūdzības slepkavībā.

LA.lv