Pasaulē
Eiropa

Vācijā aizdomās par sprādziena gatavošanu aizturēts Krievijas pilsonis1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/AFP

Vācijas policija trešdien aizturējusi 31 gadu vecu Krievijas pilsoni, kurš tiek apsūdzēts, ka esot Vācijā plānojis uzbrukumu ar spridzekļu izmantošanu.

Aizturētais Magomeds Ali C. esot bijis līdzzinātājs Klementam Bauram, kurš tika aizturēts Marseļā īsi pirms Francijas 2017.gada vēlēšanām un ir apsūdzēts, ka plānojis sarīkot uzbrukumu.

Krievijas pilsonis “tiek turēts aizdomās, ka viņš kopā ar Francijā apcietināto Klementu B. plānojis nopietnu vardarbības aktu pret valsti”, teikts Vācijas federālās prokuratūras paziņojumā.

Operācijas gaitā, kas atbilstoši prokuratūras skaidrojumam bijusi saistīta ar Baura lietu, elites vienības “GSG 9” policisti iebrukuši vīrieša Berlīnes dzīvoklī.

Baurs un vēl viens aizdomās turētais zvērējuši uzticību džihādistu grupējumam “Islāma valsts”. Viņi tika aizturēti 2017.gada aprīlī dzīvoklī Marseļā.

Francijas policija atrada “Islāma valsts” karogu, pielādētu mašīnpistoli “Uzi”, divas pistoles, pašdarinātu granātu un spridzekli TATP, kas tiek dēvēts arī par “Sātana māti”.

Saistītie raksti

Magomeds Ali un Baurs plānojuši arī uzbrukumu ar spridzekļu izmantošanu “kādā nezināmā vietā Vācijā ar mērķi sakropļot vai ievainot iespējami lielāku cilvēku skaitu”, norādīja Vācijas prokuratūra.

Šī iemesla dēļ Magomeds Ali dzīvoklī Berlīnē kopš 2016.gada oktobra sprāgstvielu TATP glabājis ievērojamā apjomā.

Šie uzbrukuma plāni izjaukti Vācijas “policijas preventīvā operācijā”. Tās rezultātā pāris sadalījies, bet Baurs devies uz Franciju, skaidroja prokuratūra.

LA.lv