Mobilā versija
Brīdinājums -1.0°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
13. septembris, 2016
Drukāt

Vācijā aiztur trīs teroristus, kuri uzdevušies par patvēruma meklētājiem

EPA/LETAEPA/LETA

Aizdomās par terorakta plānošanu Vācijā aizturēti trīs sīrieši, kas, domājams, ir saistīti ar teroristisko grupējumu “Islāma valsts” un ar Parīzes terorakta sarīkotājiem, otrdien paziņojis Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs.

Trīs vīrieši – 17, 18 un 26 gadus veci – ieradās Vācijā novembrī, uzdodoties par patvēruma meklētājiem. Prokuratūra uzskata, ka viņi gatavojušies izpildīt teroristu grupējuma “Islāma valsts” uzdevumus – īstenot jau plānotu misiju vai būt gatavībā tālākām instrukcijām.

Sīrieši tika aizturēti pretterorisma operācijas laikā, kurā piedalījās aptuveni 200 policistu un tika pārmeklētas sešas adreses Lejassaksijā un Šlēsvigā-Holšteinā, atklāja prokuratūra. Vienlaikus konfiscēti mobilie tālruņi, datoru cietie diski un dokumenti.

Laikraksts “Die Welt” vēsta, ka aizturētie vīrieši novēroti jau vairākas nedēļas, bet viņu telefonsarunas noklausītas.

“Die Welt” norāda, ka policija saņēmusi ziņojumus par aptuveni 400 patvēruma meklētājiem, kas esot saistīti ar islāma ekstrēmistiem, taču vairumā gadījumu šīs ziņas esot izrādījušās nepamatotas.

60 gadījumos izmeklēšana vēl turpinās.

Pievienot komentāru

Čehijas rūpnīcā nogranduši vairāki sprādzieniSprādzienos mašīnbūves rūpnīcā Čehijā ceturtdien ievainoti 19 cilvēki, no kuriem trīs ir kritiskā stāvoklī, paziņojušas amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+