Pasaulē
Eiropa

Vācijā apcietināts Katalonijas ekspremjers Pudždemons1


Karless Pudždemons nogādāts Neiminsteres cietumā, 25.03.2018.
Karless Pudždemons nogādāts Neiminsteres cietumā, 25.03.2018.
FOTO – Leta/afp

Vācijas policija aizturējusi bijušo Katalonijas premjerministru Karlesu Pudždemonu, kuru Spānijas varasiestādes saistībā ar apsūdzībām dumpī izsludinājušas meklēšanā, svētdien pavēstīja viņa advokāts un policija.

Pudždemons aizturēts brīdī, kad viņš šķērsojis robežu no Dānijas. Viņš bijis ceļā uz Beļģiju, tviterī pavēstīja advokāts.

Ķīles policija ziņu aģentūrai DPA apstiprināja, ka Pudždemons atrodas apcietinājumā. Vācijas policija Pudždemonu aizturējusi, pamatojoties uz starptautisko orderi. Spānijas valsts prokuratūra paziņoja, ka uztur kontaktus ar Vācijas kolēģiem, lai panāktu Pudždemona izdošanu.

Vācijas ceļu policija aizturējusi Pudždemonu uz šosejas A7, apliecināja Šlēsvigas-Holšteinas federālās zemes policija. Atbildīga par šo lietu tagad ir Šlēsvigas pilsētas prokuratūra.

Pudždemons nogādāts Neiminsteres cietumā, vēsta DPA.

Spānijas Nacionālais izlūkošanas centrs un tā starptautiskās sadarbības nodaļas policisti palīdzējuši Vācijas policijai veikt aizturēšanu, ziņu aģentūrai AP apliecināja Spānijas policijas amatpersona.

Vācijas tiesa, visticamāk, līdz pirmdienai izlems, vai Pudždemonam būs jāpaliek apcietinājumā, gaidot izdošanas lietas iznākumu, vēsta DPA, atsaucoties uz federālās zemes prokuroru Ralfu Deperu.

“Mēs šobrīd atrodamies mūsu izvērtējuma pašā sākumā,” sacīja Depers. “Mums bija informācija, ka viņš būs Vācijā vai ka viņš ieceļos Vācijā.”

Spānijas Augstākā tiesa piektdien izdeva jaunus orderus Pudždemona un vēl sešu Katalonijas politiķu, kas šobrīd uzturas ārzemēs, aizturēšanai.

Pudždemons šonedēļ bija Somijā, kur viņam bija tikšanās parlamentā. Piektdien viņš uzstājās ar runu Helsinku universitātē.

Pudždemona valdība 1.oktobrī sarīkoja referendumu, kurā vairums dalībnieku atbalstīja Katalonijas neatkarību, un reģionālais parlaments 27.oktobrī nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas. Drīz pēc tam Spānijas Senāts nobalsoja par tiešās pārvaldes atjaunošanu Katalonijā. Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs atlaida Pudždemona vadīto Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas.

Glābjoties no aizturēšanas, Pudždemons pēc viņa valdības atlaišanas aizbēga uz Beļģiju, bet Katalonijā palikušie viņa administrācijas locekļi, arī vicepremjers Urials Džunkerass, tika aizturēti un ievietoti apcietinājumā.

Katalonijas reģionālajās vēlēšanās 21.decembrī katalāņu separātisti tomēr saglabāja absolūto vairākumu.

LA.lv