×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
8. augusts, 2015
Drukāt

Vācija ar video brīdina bēgļus no Balkāniem palikt mājās (5)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācija piektdien izplatījusi video ar deportāciju ainām un brīdinājumu Balkānu valstu pilsoņiem, ka viņiem gandrīz pilnīgi droši draud izraidīšana, ja viņi ieradīsies Vācijā lūgt politisko patvērumu.

Iekšlietu ministrijas izplatītais četru minūšu video ir daļa no informatīvās kampaņas, kas vērsta uz Albānijas, Bosnijas, Kosovas, Maķedonijas, Melnkalnes un Serbijas iedzīvotājiem. Tajā redzams, kā Balkānu bēgļi iekāpj policijas autobusā, tiek aizvesti uz lidostu un čarterreisā nogādāti mājās.

Video brīdināts, ka deportētie saņems tūkstošiem eiro lielu rēķinu un viņiem būs liegts iebraukt Vācijā uz mūžu, ja viņi to nesamaksās.

Tiek norādīts, ka ģimenes, kuras savus ietaupījumus velti samaksājušas kontrabandistiem, būs izpostītas.

Vācijā pēdējā laikā ierodoties lielam skaitam bēgļu no Sīrijas un citām kara plosītām valstīm, Vācija cenšas ierobežot imigrantu plūsmu no Balkāniem.

Atļauju palikt Vācijā iegūst tikai 0,1% imigrantu no Serbijas, savukārt no Sīrijas – 85%.

Kā pagājušajā nedēļā paziņoja Vācijas Imigrācijas un bēgļu ministrija, jūlijā Vācijā patvēruma pieprasītāju skaits pārsniedzis līmeni, kāds jebkad reģistrēts vienā mēnesī.

Jūlijā saņemti 79 000 patvēruma pieprasījumu. Augusta beigās ministrijai jānāk klajā ar patvēruma pieprasījumu skaita prognozēm 2015.gadam. Patlaban tiek uzskatīts, ka tas varētu sasniegt 450 000.

Ministrijas vadītājs Manfreds Šmits paziņoja, ka viņa prioritāte ir paātrināt Dienvidaustrumeiropas patvēruma meklētāju atgriešanu tādā mērā, lai viņu lietas tiktu izbeigtas sešu līdz astoņu nedēļu laikā pēc ierašanās.

“Vispirms mēs koncentrēsimies uz Albāniju,” teica Šmits.

Patlaban tiek izskatīti 209 000 patvēruma pieprasījumu, no kuriem 94 000 ir no Balkāniem, bet 40 000 – no Sīrijas.

Pēdējās nedēļās Vācijā palielinājies uzbrukumu skaits bēgļu mājvietām. Šogad konstatēti jau vairāk nekā 200 vardarbības gadījumi pret patvēruma meklētāju uzturēšanās vietām, kas liecina par ksenofobiskas atmosfēras saasināšanos noteiktās sabiedrības grupās.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Kādēļ nav pievienots video?

 2. Pabalstu vietā darbu, kaut grāvi rakt ar lāpstu – darba norma 4 kubi un tad pusdienas = pratēji ātri uz mājām pa etapu…
  – kas – darbs? Kur manas tiesības uz 1000 Eu pabalstu? kaut kur dzirdēts…

 3. P.S. Ja valdība, pados velnam mazo pirkstiņu, tad tas paņems visu rociņu! Veca laba Latviešu pamācība. Valdības idiņiem NAV sajēgas, un mehānisma, kā pēc tam tos simtus tūkstošus dabūt prom!!! Vācijai ir!!! Nesalīdziniet sevi ar Fāterlandi!!!

 4. Ļoti precīzi! Latvijas valdībai foršs piemēriņš!

  • Nepiemirstiet – Latvijā nav likumdošanas, neviens likums nedarbojas savas nācijas labā. PAR TO VISPĀR NEVIENS NEDOMĀ, NEVIENAS ĀRKĀRTAS SĒDES, KURĀS ŠĀDI LIKUMI NEKAVĒJOTIES BŪTU JĀPIEŅEM.
   Valdība un politiķi pašlaik nodarbojas ar savas tautas SKOLOŠANU UN KAUNINĀŠANU, nevis domā par tās aizsardzību.

   Kur ir visas n- tā drošības iestādes??! ATVAĻINĀJUMĀ.
   KAUNS!

Draugiem Facebook Twitter Google+