Pasaulē
Eiropa

Vācija atbalsta Francijas vēlmi reformēt ES darba tirgu 16

Foto – EPA/LETA

Berlīne atbalsta Francijas prezidenta Emanuēla Makrona prasību ieviest stingrākus Eiropas Savienības (ES) standartus, lai ierobežotu lētā darbaspēka eksportu no Austrumeiropas uz Rietumiem, trešdien paziņojis Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriēls.

“Mēs noteikti atbalstām Francijas ierosinājumu reformēt darbinieku pārsūtīšanu Eiropas Savienībā,” pēc tikšanās ar Makronu Parīzē pavēstīja Gabriēls, kas vēlāk gatavojas uzrunāt arī Francijas vēstniekus, kas pulcējušies uz ikgadējo konferenci.

Tā dēvētā pārsūtīto darbinieku direktīva izpelnījusies ES bagātāko dalībvalstu, tostarp Francijas, kritiku, apgalvojot, ka tā rada sociālo dempingu, jo ļauj apiet bagātākajās valstīs esošās augstās veselības apdrošināšanas un sociālās iemaksas.

Parīze ar Vīnes un Berlīnes atbalstu vēlas pagaidu darbinieku darba termiņu ierobežot ar 12 mēnešiem, uz pusi samazinot Eiropas Komisijas (EK) ieteikto termiņu.

Francija prasa arī aktīvāk cīnīties pret mēģinājumiem direktīvas normas izmantot krāpšanas nolūkos.

Saskaņā ar šīm normām Francijā 2015.gadā bija nodarbināti 286 000 cilvēku.

Šis jautājums kļuvis par politisku strīdus ābolu starp relatīvi bagātākajām Rietumvalstīm un Austrumeiropu, no kurienes pamatā nāk pārsūtītie pagaidu darbinieki.

Austrumeiropas valstu valdības uzskata, ka Makrona ierosinājumi ir pārāk radikāli un mazina relatīvi nabadzīgāko valstu uzņēmumu konkurētspēju.

LA.lv