×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
24. augusts, 2012
Drukāt

Vācija atbalsta Latvijas uzņemšanu OECD

Foto - LETAFoto - LETA

Vācija uzskata, ka Latvija ir gatava kļūt par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalsti un atbalstīs tās uzņemšanu šajā organizācijā, piektdien intervijā aģentūrai LETA paziņoja Vācijas ārlietu ministrs Gvido Vestervelle.

Viņš uzslavēja Latvijas paveikto, pārvarot finanšu krīzes sekas, un norādīja, ka tas apliecina Latvijas gatavību iestāties OECD.

“Attiecības starp Latviju un Vāciju ir lieliskas. Mēs apbrīnojam Latvijas veiksmes stāstu, esam pateicīgi un ļoti cienām veidu, kādā Latvijas cilvēki un Latvijas līderi izveda valsti no 2008.gada krīzes. Un tādējādi mēs domājam, ka Latvija ir gatava kļūt par OECD dalībvalsti. Vācija atbalstīs Latvijas iestāšanās pieteikumu,” sacīja Vestervelle.

Piektdien Vestervele arī Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) apliecināja, ka Vācija atbalstīs Latvijas vēlmi iestāties OECD un pievienoties eirozonai, kā arī diskusijās par nākamo Eiropas Savienības finanšu perspektīvu.

Latvija vēlas pievienoties OECD jau tās nākamajā paplašināšanās vilnī, kas varētu būt gaidāms 2013.gada maijā.

Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Jānis Sīlis aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka nepieciešams ieguldīt lielu lobija darbu, lai panāktu, ka Latvija tiek ierakstīta OECD kandidātvalstu saraksta augšgalā.

Teorētiski, lai iestātos OECD, valstij jāatbilst četriem kritērijiem – jābūt līdzīgi domājošai valstij, nozīmīgam spēlētājam, savstarpējai ieinteresētībai un globāliem apsvērumiem. Vienlaikus valstu atbilstība šiem kritērijiem nenodrošina automātisku uzņemšanu organizācijā, jo iestāšanās notiek pēc OECD valstu uzaicinājuma, tām pieņemot vienprātīgu lēmumu.

Diskusija par jaunu valstu uzņemšanu OECD jau ir sākusies, un Latvija pēc pieteikuma iesniegšanas ir sākusi darbu, lai OECD valstis pieņemtu pozitīvu lēmumu. “Mūsu mērķis ir pievienoties OECD nākamajā paplašināšanās vilnī. OECD lēmums par paplašināšanos un valstu uzaicināšanu varētu tikt pieņemts 2013.gada maijā,” sacīja ĀM pārstāvis.

ĀM uzsver: dalība OECD jeb 34 attīstītāko valstu klubā piešķirtu Latvijai “kvalitātes zīmogu”, veicinātu valsts atpazīstamību un veidotu pozitīvu Latvijas tēlu, kā arī dotu papildu argumentu sarunās par iestāšanos eirozonā.

Ieviešot OECD standartus Latvijai svarīgās nozarēs, tiktu sekmēta Latvijas ekonomiskā izaugsme. Tāpat dalība OECD Latvijai automātiski piešķirtu augstākās kategorijas OECD kredītreitingu, kas savukārt padarītu Latviju vēl pievilcīgāku investīcijām, kā arī atvieglotu pieeju kredītu tirgiem tautsaimniecībai nozīmīgu projektu finansēšanai. Arī OECD notiekošās diskusijas, zinātniskie pētījumi un ekonomisko politiku analīze palīdz OECD valstīm apzināt ekonomiskās prioritātes, iespējamās problēmas un labākās metodes to risināšanai, norāda ĀM.

Lūgums atbalstīt Latvijas iestāšanos OECD jau tika izteikts ASV valsts sekretārei Hilarijai Klintonei, kad viņa jūnija nogalē bija ieradusies vēsturiskā vizītē Latvijā. Klintone gan tolaik nedeva tiešus solījumus atbalstīt Latvijas dalību šajā organizācijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+