Pasaulē
Eiropa

Vācijā auto ietriecas gājējos; ir bojāgājušie5

Foto Twitter.com/Paul Fegmann/AP/Scanpix

Vācijas pilsētā Minsterē šodien cilvēku pūlī ietriecies autofurgons, ziņo BBC.

Policija apstiprinājusi, ka, automašīnai ietriecoties cilvēkos, ir divi bojā gājušie un divdesmit ievainoti. Seši cietušie guvuši nopietnus ievainojumus.

Automašīnas vadītājs pēc tam, kad uzbraucis cilvēkiem, izdarījis pašnāvību nošaujoties.

“Vainīgais, kas bezatbildīgi ietriecās pūlī pēc plkst.3 pēcpusdienā, saskaņā ar pašreizējā izmeklēšanas stadijā noskaidroto ir Vācijas pilsonis un pretēji daudziem apgalvojumiem nav bēglis vai kaut kas tamlīdzīgs. Pašlaik nekas neliecina par saistību ar islāmistiem,” paziņojis Ziemeļreinas-Vestfālenes federālās zemes iekšlietu ministrs Herberts Reils.

Automašīnā atrasts “aizdomīgs priekšmets”, un pašlaik tiek noskaidrots, vai tas ir bīstams.

Uzbrukums noticis Minsteres vecpilsētā – vietā, kur izvietotas āra kafejnīcas.
Sociālajos tīklos ievietotajās fotogrāfijās redzamas izmētātas un sašķaidītas āra kafejnīcas mēbeles.

Policija aicināja iedzīvotājus netuvoties notikuma vietai.

Galerijas nosaukums

Ap to laiku, kad šis incidents notika, Minsteres centrā jau atradās prāvi policijas spēki, lai gādātu par kārtību tur gaidāmās kurdu demonstrācijas laikā. Šobrīd nav skaidrs, vai pastāv kāda saistība starp traģisko incidentu un paredzēto demonstrāciju.

Kā tikmēr vēsta laikraksts “Sueddeutsche Zeitung”, varas iestādes uzskata, ka notikušais nav bijis terora uzbrukums. Pēc šīm ziņām, autofurgona šoferis bijis vidēja vecuma vācietis ar psiholoģiska rakstura problēmām.

Vienlaikus izskanējušas baumas, ka automašīnā atradušies vēl divi cilvēki, kas no notikuma vietas aizbēguši, bet policijas pārstāvis norādījis, ka šī informācija nav apstiprināta un pašlaik tiek pārbaudīta.

Restorāna darbinieki savukārt stāsta, ka izdzirduši ārpusē skaļu troksni un steigā pametuši telpas, bet neko no paša incidenta nav redzējuši.

Minsteres mērs Markuss Lēve paziņojis, ka notikušā iemesli vēl nav skaidri.

Vācijas kancleres Angelas Merkeles pārstāve Ulrike Demmere tviterī izteikusi dziļu līdzjūtību upuru tuviniekiem.

Tieslietu ministre Katarina Bārlija pateikusies operatīvajiem dienestiem par darbu un norādījusi, ka jādara viss, lai noskaidrotu notikušā iemeslus.

LA.lv