Pasaulē
Eiropa

Vācija bēgļus sūtīs atpakaļ uz Grieķiju 16

Foto AP/Scanpix/LETA

Vācija no marta vidus atsāks sūtīt atpakaļ uz Grieķiju tur sākotnēji ieradušos patvēruma meklētājus, aģentūrai AFP pavēstījis Vācijas Iekšlietu ministrijas pārstāvis.

Eiropas Savienības (ES) tā sauktie Dublinas noteikumi paredz, ka patvērums jālūdz pirmajā bloka valstī, kurā topošais bēglis ir ieradies.

Ja patvēruma meklētājs pēc tam ir devies uz citām ES valstīm, viņš ir jāsūta atpakaļ uz viņa sākotnējo ierašanās punktu ES.

Tomēr šī prasība attiecībā uz Grieķiju ir apturēta kopš 2011.gada, jo tur esošie apstākļi atzīti par sliktiem.

Grieķija un Itālija ir galvenie nelegālās ieceļošanas punkti ES.

Vācijas Iekšlietu ministrijas pārstāvis pavēstīja aģentūrai AFP, ka Vācija divu mēnešu laikā atjaunos Dublinas noteikumus un sūtīs tikko ieradušos patvēruma meklētājus uz viņu sākotnējo ierašanās punktu.

“Atbilstoši Eiropas Komisijas rekomendācijām Vācija uzskata, ka šāda pārvietošana būs iespējama no 15.marta,” informēja ministrijas pārstāvis Tobiass Plate.

EK 8.decembrī rekomendēja ES dalībvalstīm no šī gada marta atsākt sūtīt patvēruma meklētājus uz Grieķiju.

Atēnas ir kritizējušas EK rekomendācijas. Grieķijas migrācijas ministrs Jannis Muzals norādīja, ka pašreizējais tiesiskais ietvars “nav spējīgs reaģēt uz vēsturiskajām migrācijas plūsmām un uzliek slogu valstīm, kurās migranti ierodas vispirms”.

Vācijas bēgļu palīdzības organizācija “Pro Asyl” paudusi bažas, ka šis lēmums vēl vairāk noslogos ekonomisko problēmu nomocītās Grieķijas patvēruma sistēmu.

Vācijas kancleres Angelas Merkeles lēmums 2015.gadā atvērt robežas Sīrijas bēgļiem, tādā veidā pēc būtības apturot Dublinas noteikumu darbību, ļāva Vācijā togad ierasties vismaz 890 000 patvēruma meklētājiem.

Saistītie raksti

Merkeles lēmums saskāries ar asu kritiku, un viņas valdība kopš tā laika centusies samazināt valstī ieradušos patvēruma meklētāju skaitu. Pērn Vācijā no jauna ieradās 280 000 patvēruma meklētāju.

Plāns par patvēruma meklētāju sūtīšanu atpakaļ uz Grieķiju varētu vēl vairāk mazināt nelegālās imigrācijas plūsmu.

Nelegālās imigrācijas plūsmas Eiropā krasi saruka pēc tam, kad vairākas tā sauktā Balkānu migrācijas ceļa valstis slēdza savas robežas. ES arī noslēdza vienošanos ar Turciju par nelegālās imigrācijas apkarošanu.

LA.lv