×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. marts, 2013
Drukāt

Vācija bloķēs Bulgārijas un Rumānijas uzņemšanu Šengenas zonā

Foto - AFPFoto - AFP

Vācija izmantos savas veto tiesības, lai nepieļautu Bulgārijas un Rumānijas uzņemšanu Šengenas zonā, ja šīs valstis balsojumu pieprasīs šonedēļ gaidāmajā Eiropas Savienības dalībvalstu iekšlietu un tieslietu ministru sanāksmē, brīdināja Vācijas iekšlietu ministrs Hans Pēters Frīdrihs.

“Ja Rumānija un Bulgārija uzstās, ka balsojumam jānotiek šajā sanāksmē, tās cietīs neveiksmi, jo Vācija izmantos veto tiesības,” intervijā žurnālam “Spiegel” skaidroja ministrs. Vācija arī negrasās piekrist šo valstu uzņemšanai Šengenas zonā tikai atsevišķās jomās, piemēram, gaisa transporta vai ostu jautājumos, piebilda Frīdrihs. ES tieslietu un iekšlietu ministru sēde paredzēta ceturtdien.

Lai kādu valsti varētu uzņemt Šengenas zonā, ir nepieciešams vienbalsīgs dalībvalstu atbalsts, bet iepriekš pret Bulgārijas un Rumānijas uzņemšanu kategoriski iebilda Nīderlande. Lai gan pagājušā gada ziņojumā Brisele atzina Rumānijas un Bulgārijas panākumus ceļā uz Šengenas zonu, Frīdrihs pauda pārliecību, ka abām valstīm būtu “daudz izlēmīgāk” jāapkaro korupcija. “Šengenas zonas paplašināšanu mūsu pilsoņi atbalsta tikai tad, ja ir izpildītas pamatprasības. Šajā gadījumā tas nav noticis,” Berlīnes nostāju skaidroja Frīdrihs. Viņš arī aicināja noteikt bargākas sankcijas pret tiem, kas mēģinātu izkrāpt līdzekļus no Vācijas sociālo pabalstu sistēmas, savtīgi izmantojot Šengenas zonas priekšrocības.

Rumānijas premjerministrs Viktors Ponta atzina, ka dalība Šengenas zonā vairs nebūs Rumānijas valdības prioritāte, ja šis jautājums šīs nedēļas ministru sanāksmē tiktu kārtējo reizi noraidīts. “Valdība darījusi visu iespējamo, lai lēmums būtu pozitīvs, un es uz to joprojām ceru,” ziņu aģentūra “Mediafax” atzina Ponta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+