Pasaulē
Eiropa

Vācijā darbu sāk migrantu “pārsūtīšanas centrs”0


Arhīva foto.
Arhīva foto.
Foto – LETA/AFP

Vācijas Bavārijas zemē trešdien darbu sāks pirmais no jaunajiem pretrunīgi vērtētajiem migrantu “pārsūtīšanas centriem”, kas ir daļa no Vācijas iekšlietu ministra Horsta Zēhofera plāna nelegālās imigrācijas ierobežošanai.

Plāns paredz paātrināt patvēruma lūgumu izskatīšanu un atraidīto migrantu deportēšanu.

Zēhofers, kurš pārstāv kancleres Angelas Merkeles vadīto kristīgo demokrātu (CDU) Bavārijas māsaspartiju Kristīgi sociālo savienību (CSU), sākotnēji bija iecerējis jau uz robežas apturēt tos nelegālos imigrantus, kas reģistrēti kā patvēruma meklētāji kādā citā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī.

Taču Merkele iebilda pret šo ieceri, tam sekoja garas CDU/CSU un SPD sarunas par šo jautājumu un rezultātā tika panākts kompromiss.

Tika nolemts, ka patvēruma meklētāji tiks izvietoti īpašos pārsūtīšanas jeb tranzīta centros, kamēr viņu lietas tiek izskatītas.

Citas Vācijas federālās zemes kavējas ar šādu centru izveidošanu vai atteikušās piedalīties, bet Bavārija jau sagatavojusi pirmo šādu centru.

Tikmēr kritiķi dēvē šos centrus par deportācijas nometnēm.

Bavārijā esošie migrantu uzņemšanas centri pārveidoti tranzīta centros. Katrā no tiem iespējams uzņemt aptuveni 1000 līdz 1500 cilvēku.

LA.lv