Pasaulē
Citur

Vācija deportē uz Kabulu vēl vienu nelegālo bēgļu grupu0


Uz Afganistānu Vācija deportējusi nelegālos bēgļus jau vairākas reizes, 13.09.2017.
Uz Afganistānu Vācija deportējusi nelegālos bēgļus jau vairākas reizes, 13.09.2017.
Foto – LETA/AFP

Afganistānas galvaspilsētā Kabulā otrdien nogādāti desmit atraidītie patvēruma meklētāji, kas deportēti no Vācijas, paziņojušas amatpersonas.

Izraidītie nelegālie imigranti ieradās Kabulā ar čārterreisu no Leipcigas-Halles lidostas, ziņu aģentūrai DPA atklāja amatpersonas.

Šī ir jau 11.noraidīto afgāņu patvērumu meklētāju grupa, kas deportēta no Vācijas kopš 2016.gada, kad Afganistānas un Vācijas valdības noslēdza vienošanos par nelegālo imigrantu atpakaļsūtīšanu. Kopumā saskaņā ar šo vienošanos izraidīti 198 cilvēki.

Pēc tam, kad 2017.gada maijā notika sprādziens pie Vācijas vēstniecības Kabulā, izraidīšanas uz laiku tika pārtrauktas. Sprādzienā gāja bojā vairāk nekā 90 cilvēki un vairāk nekā 400 tika ievainoti.

Taču pagājušā gada septembrī tika atsākta trīs kategoriju izraidīšana, un šobrīd uz Afganistānu tiek izraidīti terorismā aizdomās turamie, kriminālnoziedznieki un personas, kas nesadarbojas ar Vācijas varasiestādēm jautājumos, kas saistīti ar viņu dokumentiem.

Saistītie raksti

Tikmēr drošības situācija Afganistānā ir pasliktinājusies, talibiem un teroristu grupējumam “Islāma valsts” pastiprinot uzbrukumus drošības spēkiem, valdībai, apgabala centriem un civiliedzīvotājiem.

Kabulā kopš janvāra notikuši seši lieli terorakti, kuros gājuši bojā aptuveni 190 civiliedzīvotāji un vairāk nekā 300 ievainoti.

LA.lv