Pasaulē
Eiropa

Vācijā draudu dēļ atkāpusies zemes ministre “cūku mocītāja” 1


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto LETA

Otrdien no amata atkāpusies Ziemeļreinas-Vestfālenes zemes lauksaimniecības un vides ministre Kristīna Šulce-Fekinga, kura jau mēnešiem ilgi pakļauta sabiedrības kritikai un pat draudiem par sliktu izturēšanos pret cūkām viņas ģimenes fermā.

Paziņojot par atkāpšanos, Šulce-Fekinga uzsvēra, ka neatkāpjas ne no viena pieņemtā lēmuma.

“Taču pēdējo mēnešu un nedēļu laikā anonīmās vēstulēs un atklāti internetā esmu saņēmusi personīgus draudus manai labklājībai un manai dzīvībai. Nebiju domājusi, ka kas tāds iespējams, jo tas tālu pārsniedz to, ko jebkurš varētu pieciest,” piebilda ministre.

Pagājušajā vasarā tīmeklī parādījās videoieraksti, kuros bija redzamas Šulces-Fekingas ģimenes fermā turētās cūkas, kurām bija asiņainas astes un citas pazīmes, kas liecināja par sliktu izturēšanos.

Tomēr oficiālā izmeklēšana tika pārtraukta, jo netika konstatēti dzīvnieku labturības noteikumu pārkāpumi.

Nu jau bijusī ministre norādīja, ka cena, ko nācies maksāt viņai pašai un viņas tuviniekiem, esot pārāk augsta, lai viņa turpinātu darbu līdzšinējā amatā.

Tajā pašā laikā Šulce-Fekinga izpelnījusies kritiku arī par dzīvnieku tiesību aizsardzības nodaļas likvidēšanu viņas vadītajā ministrijā, lai gan tajā arī līdz šim bija tikai viens darbinieks, kurš arī ierosināja lietu par ministres ģimenes fermā turētajām cūkām.

Šulce-Fekinga gan noliegusi opozīcijas izteiktos pieņēmumus, ka abas lietas varētu būt saistītas.

LA.lv