×
Mobilā versija
Brīdinājums +26°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
9. augusts, 2016
Drukāt

Vācijā dzīvojošs latvietis ziedojis 60 000 eiro Likteņdārzam (3)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Likteņdārzs.

Vācijā dzīvojošais latvietis Gaidis Graudiņš ziedojis 60 000 eiro Likteņdārza sabiedriskās ēkas būvniecībai, teikts “Likteņdārza” kontā mikroblogošanas vietnē “Twitter”.

Ēkas būvniecību plānots uzsākt šā gada rudenī. “Bez atbalsta mēs nevarētu! Lai top!” vēsta ieraksts.

Ar iedzīvotāju atbalstu uz salas Daugavā, Koknesē, top Likteņdārzs. Tas iecerēts kā kopīgā dāvana Latvijai 100.dzimšanas dienā

Likteņdārza īstenotāja – “Kokneses fonda” – dibinātāji ir 14 privātpersonas un Kokneses pašvaldība

“Tā ir vieta, kur satiekas pagātne, tagadne un nākotne. Gan cilvēka, gan valsts. Satiekas, lai dotu mierinājumu pagātnei, spēku šodienai un iedvesmotu piepildīt savus sapņus nākotnē. Kā pagājušajā gadsimtā paaudzes aiz sevis atstāja Brīvības pieminekli, tā mēs aiz sevis atstāsim Likteņdārzu,” tā par ieceri stāsta tās īstenotāji.

Aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajā astotajā ziedojumu akcijā “Top Latvijas Likteņdārzs!” dārza būvniecības turpināšanai saziedoti 30 875 eiro, informēja “Kokneses fonda” pārstāve Linda Peciņa.

Vecās Rīga – Maskava šosejas malā ar skatu uz Kokneses evaņģēliski luterisko baznīcu plānota Likteņdārza sabiedriskā ēka, kuras arhitekti ir Andris Kronbergs un Raimonds Saulītis no „Arhis arhitekti”.

Ēkas pirmā posma būvniecību, kurā paredzētas konferenču telpas, restorāns un suvenīru veikals, plānots uzsākt 2016.gadā. Ziemeļu sienas apdarē plānots izmantot vietējo materiālu – dolomītu. Dienvidu fasāde ir paredzēta stiklota. Būves inženiertehniskajos risinājumos paredzēta dabiskā vēdināšana, zemes siltuma izmantošana apkurei, saules enerģija.

Pats nozīmīgākais būs ēkas jumta izmantojums – tas būs publiski pieejams un tiks veidots kā skatu platforma. Idejiski jumts būs tilts uz nākotni. No ēkas jumta pavērsies skats uz Likteņdārzu un Daugavu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. paraus sluzas un pavasaris aiznesis visu

  2. Apjāja vācieti
    Bijām tur …Labāk būtu kādu izārstējis.

Draugiem Facebook Twitter Google+