×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
17. septembris, 2016
Drukāt

Vācijā gaidāmi plaši protesti pret ES brīvās tirdzniecības līgumiem ar ASV un Kanādu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Septiņās Vācijas pilsētās sestdien paredzētas protesta akcijas pret Eiropas Savienības (ES) plāniem parakstīt plašus brīvās tirdzniecības līgumus ar ASV un Kanādu.

“Stop TTIP&CETA – par godīgu globālo tirdzniecību” protestu organizatori cer, ka Berlīnē, Frankfurtē, Hamburgā, Ķelnē, Leipcigā, Minhenē un Štutgartē ielās izies vairāk nekā 250 tūkstoši cilvēku. Berlīnē vien protesta akcijā tiek gaidīta apmēram 80 tūkstošu cilvēku piedalīšanās.

Demonstrācijas notiek laikā, kad Vācijā pirms nākamgad gaidāmajām parlamenta vēlēšanām ir vērojama politiķu attieksmes pret ES un ASV brīvās tirdzniecības līgumu (TTIP) un ES un Kanādas Visaptverošā tirdzniecības un investīciju nolīguma (CETA) maiņa.

Piektdien publicēti “Ipsos Institute” veiktas aptaujas rezultāti liecina, ka 28% Vācijas iedzīvotāju apšauba ieguvumus no abiem plašajiem tirdzniecības līgumiem. Aptaujas rezultāti arī liecina, ka 52% respondentu ir pārliecināti, ka līgumi vājinās preču standartus un to rezultātā tirgū ienāks importētas preces ar defektiem.

Aptaujas rezultāti atspoguļo līgumu kritiķu viedokli, ka tie pazeminās vides aizsardzības prasību standartus un vājinās Eiropas sociālo stāvokli.

ES un Kanāda savu līgumu plāno parakstīt samitā nākammēnes, bet ES un ASV amatpersonas paudušas apņēmību vismaz sarunas par TTIP pabeigt pirms janvārī amatu atstāj ASV prezidents Baraks Obama.

Kopš TTIP sarunu sākuma 2013.gada jūnijā ir notikušas 14 sarunu kārtas.

Sarunas par CETA noslēdzās 2013.gada nogalē, un to plānots parakstīt gaidāmajā 27.oktobra ES-Kanādas samitā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+