×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Vācijā iesaka legalizēt seksuālas attiecības starp brāli un māsu (6)

Foto - 123rf.comFoto - 123rf.com

Seksuālām attiecībām starp brāli un māsu pieaugušā vecumā nevajadzētu būt sodāmām, ja abi radinieki tam piekrīt, Vācijas valdībai trešdien ieteikusi ētikas padome.

Lielākā daļa no 25 padomes locekļiem, kas izskata ar ētiku saistītus jautājumus, ar ko saskaras likumdevēji, uzskata, ka krimināllikums nav īstais paņēmiens, lai “uzturētu sabiedrībā šo tabu”.

Vācijā šobrīd likums nosaka, ka sekss starp brāli un māsu var tikt sodīts ar divu gadu cietumsodu vai naudas sodu.

Ētikas padome izskatīja šo jautājumu, jo atklājās, ka Vācijas pilsētā Leipcigā dzīvo kāda māsa un brālis, kuriem kopā ir četri bērni. Patriks Štibings un viņa māsa Sūzana iepazinās jau pieauguši.

Viņi arī 2012.gadā vērsās Eiropas Cilvēktiesību tiesā, lai viņu attiecības tiktu atzītas, bet tā atbalstīja Vācijas tiesas lēmumu sodīt brāļa un māsas neatļautās attiecības, uzsverot, ka starp Eiropas Padomes dalībvalstīm nav vienprātības šajā jautājumā.

Toties Vācijas ētikas padome uzskata, ka likumam nevis jācenšas noteikt visus morālos standartus, bet gan jāpasargā cilvēki no tādiem noziegumiem kā vardarbība vai seksuāla uzmākšanās, un par šādiem noziegumiem valsts likumā jau ir noteikti attiecīgi sodi. Padome arī uzsvēra, ka incesta gadījumi Rietumu sabiedrībā ir ļoti reti, taču cilvēki, kas izdarījuši šo šķietamo “noziegumu”, spiesti dzīvot bailēs no apsūdzībām.

Vācijas kancleres Angelas Merkeles konservatīvās parlamenta grupas juridisko lietu eksperte Elizabete Vinkelmeijere-Bekere kritizēja ētikas padomes nostāju, sakot, ka šis ieteikums dod “nepareizu signālu”.

Eiropas valstīs atšķiras likuma pieeja incesta jautājumam. Spānijā un Francijā brāļa un māsas seksuālas attiecības nav sodāmas, ja vien nav runa par izvarošanu vai uzmākšanos, toties Vācijā, Lielbritānijā, Dānijā, Grieķijā un Šveicē incests ir aizliegts ar likumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Šis gadījums ir īpašs, jo abi cilvēki iepazinušies jau pieauguši. Varbūt viņi pat sākumā nezināja, ka ir brālis un māsa.
  Bet vispār – pasaule ir tik ļoti sašķobījusies, ka katrs dara ko grib un kāda tur citiem daļa. Lai guļ krustu šķērsu, kas vēlas, ar noteikumu, ka viņi neuzbāžas citiem ārpus savas ģimenes. Ikvienam ir iespējams sevi un savus tuviniekus pasargāt no nenormālībām. Bet, ja kāds gribēs dzīvot netradicionāli – viņš to darīs, neskatoties ne uz likumiem, ne aizliegumiem.
  Sodīt viņus nevajag, bet ar likumu nosacīt izvirtības par normu – tas jau robežojas ar idiotismu.
  Likumiem jāatbalsta tradicionālās vērtības un nav jāorientējas uz izvirtībām. Pasaules pastāvēšanu tomēr nodrošina normāla ģimene.

 2. Daudzi pasaulē dzīvo ,,kreizi,,, ..

 3. Cilvēki, taču lasiet, kas ir rakstīts! Neviens negrasās veicināt incestu, runa ir par sodāmību. Tā nav veicināšana, bet jautājums pēc būtības. Nevajag izķert vienu frāzi un tad sākt klaigāt kaut kādas muļķības. Tie ir juridiskas dabas jautājumi nevis “sabiedrības morāles” graušana.

 4. Eiropa slīkst izvirtībās, degradējās.. homoseksuālisms, tagad arī incests… kas tālāk?

 5. Un tad brīnāmies, ka sabiedrība arvien vairāk degradējas

 6. Šai pasaulē laikam nekā vairs nav svēta.ASINSGRĒKS IR UN PALIEK ASINSGRĒKS.
  Normāla, vesela sabiedrība šādas attiecības neveicinās.

Draugiem Facebook Twitter Google+