×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
25. septembris, 2017
Drukāt

Vācijā izcēlušies pret AfD vērsti protesti (2)

AFP/LETAAFP/LETA

Vairākās Vācijas pilsētās pēc svētdien notikušajām vēlēšanām sākušies protesti pret eiroskeptiķu partiju “Alternatīva Vācijai” (AfD), kas atbilstoši prognozēm pirmo reizi iekļuvusi Bundestāgā.

Vairāki simti cilvēku Berlīnē sapulcējās pie kluba, kurā pret imigrāciju noskaņotā partija svinēja panākumus vēlēšanās.

Sanākušie protestētāji izkliedza saukļus “nacistus ārā” un “visa Berlīne ienīst AfD”.
Protestētājs Matiass, kurš uz akciju devies, atsaucoties vietnē “Facebook” publiskotam aicinājumam, uzsvēra: “Ir svarīgi parādīt, ka Vācijā šādas partijas iekļūšana parlamentā ir nepieņemama.”

Viņš arī piebilda, ka Vācijas vadošajiem politiskajiem spēkiem – kancleres Angelas Merkeles vadītajiem konservatīvajiem un sociāldemokrātiem (SPD) “ir jāpārdomā, kā varēja notikt tas, ka tik daudz cilvēku nobalsoja par tik rasistiskiem politiķiem”.

Vairāki desmiti policistu bloķēja piekļuvi ieejai klubā, kā arī aizturēja vairākus cilvēkus.
Mazāki protesti notika arī citviet Vācijā, arī Ķelnē, kur sapulcējās 400 cilvēku, kā arī Hamburgā, kur demonstranti maršēja uz AfD vietējo galveno mītni. Protesti notika arī Frankfurtē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vācijā dzīvojošie krievi balsoja par AfD, viņi par to nebaidās stāstīt MSL. Domājams, tas bija darīts speciāli, lai Vācijā radītu nestabilitāti. Skaidrs, ka viņus no kaut kurienes vadīja un stāstīja ko darīt…..

Draugiem Facebook Twitter Google+