Pasaulē
Eiropa

Vācijā izjaukts Berlīnes teroraktam līdzīga uzbrukuma plāns 16


Vīrs terora akta Berlīnes Ziemassvētku tirdziņā pirmās gadadienas piemiņas pasākumā 19/.decembrī
Vīrs terora akta Berlīnes Ziemassvētku tirdziņā pirmās gadadienas piemiņas pasākumā 19/.decembrī
Foto – LETA/EPA

Vācijas policija trešdien aizturēja vīrieti, kurš plānoja sarīkot uzbrukumu džihādistu grupējuma “Islāma valsts” vārdā, ar automašīnu ietriecoties cilvēku pūlī, teikts policijas paziņojumā.

29 gadus vecais aizdomās turētais ir Vācijas pilsonis Dasbars V. Tiek uzskatīts, ka viņš augustā izlūkoja plānotā uzbrukuma mērķi pie slidotavas Karlsrūes pilsētā, kā arī mēģināja iegūt preču piegādes šofera darbu.

“Apsūdzētais Dasbars V. tiek stingri turēts aizdomās par “Islāma valsts” atbalstīšanu un dalību “Islāma valstī”,” paziņoja Vācijas pretterorisma prokurori.. Viņš tiek “stingri turēts aizdomās par vardarbīgas rīcības plānošanu”.

Prokurori sacīja, ka aizdomās turētais 2015.gadā no aprīļa līdz jūlijam internetā izplatīja “Islāma valsts” propagandas videomateriālus. Tajā pašā gadā viņš pirmoreiz atstāja Vāciju, lai dotos uz Irāku, bet atgriezās 2016.gada martā.

2016.gada jūnijā viņš devās otrā braucienā, kura laikā zvērēja uzticību “Islāma valstij” un izgāja ieroču lietošanas apmācību, bet 2017.gada jūlijā atgriezās Vācijā.
Viņš tika aizturēts dienu pēc Berlīnes Ziemassvētku tirdziņā sarīkotā terorakta pirmās gadskārtas.

Noraidīts patvēruma meklētājs no Tunisijas Aniss Amri 2016.gada 19.decembrī ar kravas automašīnu ietriecās cilvēku pūlī Berlīnes Ziemassvētku tirdziņā, nogalinot 12 cilvēkus un ievainojot vairākus simtus. Dažas dienas pēc tam Amri tika nošauts Itālijā, kur bēguļojot bija ieradies.

Vācijas iekšējā izlūkdienesta vadītājs Hanss Georgs Māsens nesen sniegtā intervijā sacīja, ka valstī ir iespējams jauns uzbrukums, jo apmēram 1900 cilvēku Vācijā tiek turēti aizdomās par sakariem ar džihādistiem.

LA.lv