Mobilā versija
+1.8°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
29. novembris, 2016
Drukāt

Vācija izmeklēs nacistu ietekmi pēckara valdībā (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas valdība paziņojusi, ka izmeklēs iespējamo nacistu ietekmi uz pēckara centrālo valdību, tostarp uz kanclera biroju.

Pētījums, kuram atvēlēti četri miljoni eiro, ilgs līdz 2020. gadam, un tas papildinās jau iepriekš veiktos pētījumus, kuros izskatīta nacistu ietekme uz atsevišķām ministrijām un iestādēm pēc Otrā pasaules kara. Miljons eiro atvēlēti, lai pētītu tieši kanclera biroja saikni ar bijušajiem nacistiem.

Pētnieki centīsies noskaidrot, vai pastāvēja kāda kontinuitāte, un, ja tā, cik lielā mērā, starp likvidēto Trešo Reihu un jaunizveidotās Vācijas Federatīvās Republikas valdību. Pētīta tiks arī pēckara ierēdņu rekrutēšanas politika un “politiskās kultūras mentalitāte”, teikts Kultūras ministrijas paziņojumā.

Īpaši tiks pētīta Hansa Globkes loma. Viņš laikā no 1953. līdz 1963.gadam bija konservatīvā kanclera Konrāda Adenauera kancelejas vadītājs un uzticības persona. Viņa funkcijās ietilpa arī kancelejas personāla rekrutēšana, vēsta žurnāls “Der Spiegel”. Arī nacistiskā režīma laikā Globke ieņēma augstu amatu civildienestā un strādāja Iekšlietu ministrijā.

Pētīta tiks arī nacistu režīma tiesību ekspertu ietekme uz pēckara Rietumvācijas administrāciju.

Kā liecina oktobrī publicētais valdības ziņojums, 1957. gadā aptuveni 77% augstāko Tieslietu ministrijas amatpersonu savulaik bijuši nacistu partijas biedri.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Un kad mūsu valdība izmeklēs iespējamo komunistu ietekmi uz šodienas valsts varas struktūrām – atsevišķām ministrijām un iestādēm, to lēmumiem? Būtu visai interesants pētījums.

  2. Īdi turpina drāzt fričus …

  3. Cik ilgi var ākstīties? Atbildēt

    Viņi varētu drīzāk izmeklēt cik šodienas vācu esošie un bijušie polītiķi ir Pūkina režima uzpirkteņi vai marionetes.

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+