×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
27. marts, 2018
Drukāt

Vācijā izraisa šoku ebreju meitenes izsmiešana Berlīnes skolā (11)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Ilustratīvs foto. Iela Jeruzalemē,

Vācijas ebreju kopiena otrdien aicinājusi valsts skolas veidot statistiku par reliģiska rakstura izsmiešanu vai terorizēšanu skolās, bažījoties par antisemītisma iespējamo pieņemšanos spēkā.

Vācijas Centrālās ebreju padomes vadītājs Jozefs Šusters raidorganizācijai ZDF sacīja, ka atbalsta policijas arodbiedrības ierosinājumu veidot statistiku valsts mērogā par šādiem gadījumiem.

Šusters norādīja, ka vēlas, lai skolotājiem un skolēniem ir iespēja bez birokrātiskiem šķēršļiem ziņot par antisemītismu vai citiem vardarbības gadījumiem, lai gūtu skaidru priekšstatu par situāciju mācību iestādēs.

Vāciju šokējušas ziņas, ka vienā no Berlīnes pamatskolām ebreju meiteni izsmējuši musulmaņu zēni un pat draudējuši viņai ar nāvi, kad viņa sacījusi, ka netic Allāham.

Incidents, par kuru meitenes tēvs šonedēļ pastāstīja laikrakstam “Berliner Zeitung”, raisījis bažas par antisemītisma atdzimšanu Vācijā.

“Šis nav izolēts gadījums,” ziņu aģentūrai DPA atzina Marina Černivska, kura vada organizāciju, kas seko līdzi antisemītisma gadījumiem.

Skolotāji Berlīnē jau sen sūdzas, ka vārds “ebrejs” kļuvis par izplatītu apvainojumu bērnu rotaļu laukumos. Daļa kritiķu uzskata, ka antisemītismu saasinājis lielais migrantu pieplūdums 2015.gadā, kad Vācijā ieradās vairāk nekā miljons patvēruma meklētāju, galvenokārt musulmaņu.

Černivska uzskata, ka šajā problēmā nevar vainot tikai musulmaņu jaunpienācējus, vienlaikus atzīstot, ka liela daļa šo cilvēku nāk no vides, kurā izplatīts antisemītisms un naidīgums pret Izraēlu.

“Ja ebreju skolēni vairs nevar iet uz skolu, nebaidoties par antisemītisku apvainošanu, šajā valstī kaut kas nav kārtībā,” laikrakstam “Tagesspiegel” uzsvēra Šusters.

Taču Berlīnas skolu administrāciju asociācijas vadītāja apgalvo, ka bieži nenākas dzirdēt par šādiem antisemītiskiem incidentiem, un apšauba, ka apsmiešana par reliģisko piederību varētu izplatīta skolēnu vidū.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Kam un uz kurieni jāziņo?
  Kurš konkrēti ieviesīs taisnīgu tiesu ?

 2. Kads te sakars ar antisemitismu?
  Kads miljons, Vacija parcela pusi Sirijas 2 gadu laikaa, pedejos 3-5 gadus sabraukusi aptuveni 5 miljoni musulmanu un musulmani veido pusi no iedzivotajiem. Driz ebreji vares pakot koferus un no Vacijas pazust, ari pashi baltie vacieshi.

 3. Manuprāt tā ir reliģiska neiecietība, neviss antisemītisms. Ja musulmanis ir arābs, tad viņš nevar būt antisemīts, jo gan ēbreji, gan arābi visi ir semīti.

 4. No raksta seko, ka meitene pate ir uzrāvusies. Kam tur vajag, kam viņa tic?

 5. Cik es sapratu – meitene pate ir uzrāvusies. Tici tu vai netici – ņemies ar savām, proti, bērnu, lietām.

 6. Mani arī draudēja nogalināt kristiešu bērni, jo es skolā pateicu, ka neticu Jēzum Kristum un kristiešu Dievam. Tas bija pirms apmēram 25 gadiem.

 7. Tev ir iespēja atgriezties Izraēlā, kur tevi neviens neapsmies !
  Ja gribas pumpēt vāciešu labumus ar kašķa palīdzību – pats vainīgs !

  • Vai izlasīji rakstu? Ebreji patiesībā ir tuvāki kristietībai nekā musulmaņi. Ar Izraēlu būtu jāsadarbojas, nevis jāaizstāv musulmaņus, kuri gatavi no zemes noslaucīt gan kristiešus, gan jūdus.

 8. 🙂 kāds antisemītisms Muhameda pēcteči, kasās ar Abrahama pectečiem, bet nabaga vaciesiem jācieš klusu, jo diemzēl zaudeja karā 🙁
  Nesaskatu neko antisemītisku un Vacijas vaina ir tikai tajā, ka atvēra savas durvis – šiem ………………

 9. tā nav antisemītisma atdzimšana, bet gan musulmaņu agresija pret citas reliģijas pārstāvjiem, tas neattiecas tikai uz ebrejiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+