Pasaulē
Eiropa

Vācija izsludina meklēšanā 4 Hamburgas G20 samita grautiņu dalībniekus0


Grautiņs Vācijā G20 samita laikā, 2017.gada jūlijā.
Grautiņs Vācijā G20 samita laikā, 2017.gada jūlijā.
Foto: LETA/REUTER

Vācijas policija Eiropas mērogā izsludinājusi meklēšanā četras personas, kas tiek turētas aizdomās par vairākām ļaunprātīgām dedzināšanām G20 samita laikā, kas pagājušajā gadā notika Hamburgā.

Tiek lēsts, ka ugunsgrēki, kas 2017.gada jūlijā uz Elbas šosejas tika izraisīti sadursmju laikā starp policiju un vardarbīgi noskaņotajiem protestētājiem, nodarījuši 1,5 miljonus eiro lielus zaudējumus.

Vācijas policija ceturtdien publicējusi četru aizdomās turamo – trīs vīriešu un vienas sievietes – fotogrāfijas, un lūgusi sniegt informāciju par to iespējamo uzturēšanās vietu.

Saistītie raksti

“Šie ir galvenie vainīgie G20 grautiņos,” norādījis policijas īpašo uzdevumu vienības priekšnieks Jāns Hībers, uzsverot, ka grautiņu rīkotāji nav vis izmantojuši savu pulcēšanās brīvību, bet iesaistījušies iepriekš izplānotā operācijā, kuras mērķis bija “sēt bailes un teroru”.

Tiek uzskatīts, ka vairums aizdomās turamo ir piederīgi kreiso ekstrēmistu grupējumiem un ieradušie no ārvalstīm, un policija pamatā vērsusi savu uzmanību uz Franciju, Itāliju, Spāniju un Šveici, kur vēl maijā tika veiktas kratīšanas vairākos dzīvokļos, kas tika uzskatīti par meklējamo iespējamo uzturēšanās vietu.

LA.lv