×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. marts, 2018
Drukāt

Vācijā izvēršas vardarbīgas sadursmes starp kurdiem un turkiem (4)

Foto - LETA/REUTERSFoto - LETA/REUTERS

Nedēļas nogalē Vācijā notikuši uzbrukumi arī divām mošejām, to vidū arī Berlīnē, 11.03.2018.

Vācijas federālās un reģionālās drošības iestādes saņēmušas informāciju par aicinājumiem uz potenciāli vardarbīgiem kurdu protestiem pret Turcijas militāro operāciju Sīrijas ziemeļos, kas varētu notikt pirmdien.

“Vietējās atbildīgās iestādes uzrauga situāciju un nepieciešamības gadījumā veiks vajadzīgos piesardzības pasākumus,” pirmdien paziņoja Iekšlietu ministrijas pārstāvis.

“Esošais drošības novērtējums nav mainīts,” piebilda ministrijas pārstāvis.

Tīmeklī izplatīti aicinājumi, kas cita starpā satur tādas frāzes kā: “Pārnesīsim karu uz Eiropas ielām!”

Protesti pret Turcijas uzbrukumu kurdu kontrolētajam reģionam Sīrijas ziemeļos, kas svētdien notika Vācijā, visumā bija miermīlīgi, taču Berlīnē un Diseldorfā bija vērojamas vardarbīgas sadursmes starp kurdiem un turkiem.

Pagaidām nav skaidrs, vai nedēļas nogalē Vācijā notikušie uzbrukumi divām mošejām, kādam turku klubam un kādai turku dārzeņu tirgotavai ir saistīti ar šiem protestiem.

Tomēr kādā kurdu tīmekļa vietnē ievietoti videoieraksti, kuros redzami divi no šiem uzbrukumiem, apgalvojot, ka tos veikuši kurdu jaunieši.

Kurdu sašutumu izsaukusi Turcijas armijas operācija Afrīnas reģionā pret kurdu zemessardzi Tautas aizsardzības vienības (YPG).

Ankara apgalvo, ka YPG ir Turcijas kurdu separātistu bruņotā grupējuma Kurdistānas strādnieku partija (PKK) atzars.

Lai gan PKK līdz ar Ankaru par teroristisku organizāciju atzinusi arī Eiropas Savienība (ES) un ASV, Sīrijā Savienotās Valstis atbalsta YPG, kas cīnās arī pret teroristisko organizāciju “Islāma valsts”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Lai rakstitu par kadu temu,par so temu ir ari vismaz kaut kas jazin.Kurdi kopa ar ASV un siriesiem,kuri ir pret kremla cekistu koaliciju ar Asadu,cinas pret “islama valsts” galvugriezeju bandam.Kremla cekistu aviacija bombarde siriesus kuri cinas pret Asadu un kremli.Lai Turcija “neuzkritosi” varetu iepirkt raketes no kremla cekistiem,tika izmantots ES un NATO Valsts Latvijas galvaspilsetas barvedis,kurs ieradas Turcija pie turku NATO parstavja.Pec paris nedelam raketes tika piegadatas turkiem.Reumè : diezgan primitivs maskesanas meginajums.

  2. Vācijas pašas izvēle bija kļūt par Tuvo Austrumu valsti!

  3. Tīmeklī izplatīti aicinājumi, kas cita starpā satur tādas frāzes kā: “Pārnesīsim karu uz Eiropas ielām!”

Draugiem Facebook Twitter Google+