Pasaulē
Eiropa

Vācija izvirza nosacījumus IS sagūstīto kaujinieku atpakaļuzņemšanai0


Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers.
Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers.
Foto: LETA/REUTER

Vācija ļaus atgriezties valstī tikai tiem teroristu grupējuma “Islāma valsts” kaujiniekiem un viņu piederīgajiem, kuri varēs pierādīt savu identitāti un kuri neradīs nopietnus draudus drošībai, paziņojis Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers.

“Mūsu valsts drošības interesēs Vācijas valdībai jāizvirza nosacījumi, pie kādiem var atgriezties bijušie “Islāma valsts” kaujinieki, kuriem ir Vācijas pilsonība,” intervijā laikraksta “Süddeutsche Zeitung” trešdienas numuram sacīja Zēhofers.

Vācijas varasiestādes izvērtēs katru atsevišķo gadījumu pirms kāda persona varēs iekāpt lidmašīnā uz Vāciju, lai noskaidrotu, vai bijušais kaujinieks netiek meklēts citā valstī.

Zēhofers sacīja, ka nav ieinteresēts repatriēt ārvalstu kaujiniekus, kuri tiek turēti aizdomās par nopietnu noziegumu izdarīšanu.

“Es nevēlētos uzņemt bīstamas personas, ja mēs nespējam garantēt, ka varam, piemēram, viņus vēlreiz aizturēt šeit, jo izdots orderis viņu aizturēšanai,” norādīja ministrs, piebilstot, ka arī attiecībā uz bijušo kaujinieku sievām un bērniem netiks pāršķirta balta lapa.

Saistītie raksti

ASV prezidents Donalds Tramps ir pieprasījis Eiropas valstīm uzņemt un tiesāt vairāk nekā 800 Sīrijā sagūstītos “Islāma valsts” kaujiniekus, brīdinot, ka pretējā gadījumā Savienotās Valstis būšot spiestas tos atbrīvot.

Tiek uzskatīts, ka aptuveni 40 kaujiniekiem ir Vācijas pilsonība. Vācijas varasiestādes izdevušas orderus 18 kaujinieku aizturēšanai.

LA.lv