Pasaulē
Eiropa

Vācija kļuvusi drošāka: pēdējo 30 gadu laikā reģistrēts zemākais noziedzības līmenis3


Vācijas pilsēta pie Freiburgas.
Vācijas pilsēta pie Freiburgas.
FOTO – LETA/EPA

Vācijā pērn reģistrēts zemākais noziedzības līmenis kopš 1992.gada, liecina Iekšlietu ministrijas apkopotie dati. Valstī reģistrēti 5,76 miljoni noziegumu.

Proporcionāli iedzīvotāju skaitam noziedzības līmenis Vācijā ir zemākais 30 gadu laikā, otrdien paziņoja ministrija. Uz katriem 700 000 iedzīvotāju reģistrēti mazāk nekā 7000 noziegumu.

“Vācija ir kļuvusi drošāka, bet tajā pat laikā mēs nesakām, ka trauksme tiek atsaukta,” sacīja iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers.

55,7% atrisināto lietu ir augstākais līmenis kopš 2005.gada. Tiesa gan, šajā statistikā nav iekļauti dati par nelegālo ieceļošanu valstī, kas strauji pieauga 2015.gada migrācijas krīzes laikā.

No 1,98 miljoniem aizdomās turamo divas trešdaļas ir vīrieši.

Aptuveni 30% aizdomās turēto ir nevācieši, bet no tiem 27,9% – imigranti. Ziņojumā viņu pilsonība nav minēta.

Izredzes, ka lieta tiks atklāta, ir atšķirīga dažādām noziegumu grupām. Ar vainīgo notiesāšanu noslēdzas 95,6% slepkavību lietu izmeklēšana, bet šāds rezultāts ir tikai 17,8% ielaušanās gadījumu izmeklēšanu.

Saistītie raksti

Zādzību skaits sarūk, bet noziegumu, kas ir saistīti ar šaujamieroču likumu pārkāpumiem, narkotikām un pornogrāfijas izplatīšanu, skaits pieaug.

Šie dati nodoti atklātībā laikā, kad palielinājies sabiedrības satraukums par pēdējos gados pieredzētajiem teroraktiem, kā arī vairāku simtu tūkstošu nelegālo imigrantu ierašanos kopš 2015.gada.

LA.lv