Mobilā versija
+3.8°C
Anda, Andīna
Pirmdiena, 20. novembris, 2017
19. janvāris, 2017
Drukāt

Vācija legalizē marihuānu medicīniskiem mērķiem

Arhīva fotoArhīva foto

Vācijas likumdevēji ceturtdien legalizējuši marihuānas lietošanu medicīniskiem mērķiem.

Atbilstoši jaunajam likumam, kas vienbalsīgi tika pieņemts parlamenta apakšnamā, ārsti varēs marihuānu izrakstīt cilvēkiem, kas sirgst ar smagām slimībām, tādām kā vēzis, izkaisītā skleroze un epilepsija.

“Šodien ir skaista diena,” sacīja kristīgo demokrātu deputāts Rainers Hajeks.

Tomēr viņš norādīja, ka likuma rezultātā nevarēs “smēķēt ārsta izrakstītus kāšus”, turklāt marihuānas lietošana rekreācijas mērķiem joprojām nav legalizēta.

Vācu pacienti turpmāk aptiekās varēs iegādāties marihuānas ekstraktu vai kaltētus ziedpumpurus. Daži no ārzemēm varēs pasūtīt sintētiskus marihuānas derivātus.

Izmaksas tiks segtas no veselības apdrošināšanas līdzekļiem.

Vācijā tiks izveidota marihuānas valsts pārvalde, kas nodarbosies ar tās kultivēšanu. Pagaidām valsts marihuānas produktus importēs no ārzemēm.

Likums stāsies spēkā martā.

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+