Pasaulē
Baltija

Vācija liek manīt, ka aizbēgušos bēgļus sūtīs atpakaļ 2

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Vācijas migrācijas dienesti ir informējuši Lietuvu par plāniem nosūtīt atpakaļ vienu bēgli, kurš gan vēl nav ieradies Lietuvā, bet nevalstiskās organizācijas, kas atbild par migrantu integrāciju, norāda, ka tas varētu būt brīdinājums, ka Vācija gatavojas nosūtīt atpakaļ uz Lietuvu arī citus bēgļus.

Lietuvas Migrantu reģistrācijas centra Ruklā direktors Roberts Mikulēns ziņu aģentūrai BNS sacīja, ka pirms dažām nedēļām ir saņēmis informāciju no Migrācijas departamenta, ka Sīrijas pilsonis, kurš pašlaik atrodas Vācijā un ir saņēmis bēgļa statusu Lietuvā, tuvākajā laikā tiks nosūtīts atpakaļ uz Lietuvu.

“Mani informēja, ka viens cilvēks tiks nosūtīts atpakaļ no Vācijas, tomēr viņš vēl nav atlidojis. Es nezinu iemeslus, kādēļ tāda kavēšanās. Runa ir par vienu cilvēku,” klāstīja Mikulēns.

Saistītie raksti

Organizācijas “Vilnius Caritas”, kas atbildīga par migrantu integrāciju, pārstāve Ilma Skuodiene BNS norādīja, ka šī ir pirmā pazīme, ka Vācija pastiprina migrācijas politiku, kas varētu nozīmēt, ka vairāk cilvēku tiks nosūtīti atpakaļ uz Lietuvu, kur viņi ir saņēmuši tiesisko aizsardzību vai bēgļa statusu.

Eiropas Savienības (ES) bēgļu un patvēruma meklētāju pārvietošanas programma paredz, ka līdz septembrim Lietuva uzņems 1105 bēgļus un patvēruma meklētājus. Lietuvas Migrācijas departamenta sniegtā informācija liecina, ka kopš 2015.gada septembra valstī ieradušies 262 bēgļi un patvēruma meklētāji, no kuriem tikai daži desmiti cilvēku joprojām dzīvo Lietuvā, bet ap 180 cilvēkiem devušies uz citām valstīm. Mikulēns teica, ka aizbraukušie mēnesi pēc došanās projām zaudē Lietuvā piešķirtos pabalstus.

LA.lv