×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2012
Drukāt

Vācija noraida iespēju norakstīt Grieķijas parādsaistības

Foto - AFPFoto - AFP

Vācija noraidīja iespēju norakstīt daļu no tās īpašumā esošajām Grieķijas parādsaistībām, uzsverot, ka šāda rīcība pārkāptu valsts budžeta likumus.

Vācijas valdības pārstāvis Štefens Zīberts norādīja, ka šāda rīcība, ko, pēc žurnāla “Der Spiegel” rīcībā esošās informācijas, gatavojas ierosināt starptautiskie aizdevēji, nav apspriežama. “Vācijas budžeta likumi nosaka, ka kredīts var tikt pagarināts tikai gadījumā, ja zaudējumi tiek uzskatīti par maz ticamiem,” sacīja Zīberts. “Mēs nevaram nekavējoties izsniegt jaunu kredītu vai aizdevuma garantijas pusei, kas šobrīd neatmaksā parādsaistības. Mēs ar šādu rīcību paši sev sasietu rokas, un tas noteikti nav Grieķijas interesēs. Tāpēc Vācija un citas valstis uzskata, ka parādsaistību norakstīšana nav apspriežama.”

Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible (attēlā) jau svētdien noraidīja ierosinājumu par Grieķijas parādsaistību papildu norakstīšanu, kas nozīmētu, ka tautsaimniecības glābšanas programma būtu jāfinansē nodokļu maksātājiem, nodēvējot to par nereālu. Taču viņš norādīja, ka Grieķija varētu atpirkt daļu parādsaistību par zemākām cenām no obligāciju turētājiem. Privātie investori jau šā gada sākumā otrās glābšanas programmas ietvaros piekrita norakstīt ievērojamu daļu no Grieķijas parādsaistībām, taču tā dēvētā oficiālā sektora obligāciju turētāji, tostarp citas eirozonas valstis, līdz šim bijuši pasargāti no šādas norakstīšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+