Latvijā
Sabiedrība

Vācijā notiks pasaules latviešu ģimeņu saiets “3×3”0

Latviskais uguns rituāls – daudzinājums vienā no “3×3” saietiem – Krāslavā. Foto – Varis Sants

Latviešu centrā Bērzaine, Dienvidvācijas pilsētā Freiburgā, no 29.jūlija līdz 5.augustam notiks pasaules latviešu ģimeņu saiets “3×3”, liecina portāla “latviesi.com” informācija.

2.augustā būs iespējams izbaudīt termālos baseinus, Švarcvaldes kalnus un ielejas, Elzasas vīna ceļa pilsētas, pili Hoh-Kēnigsburga, putnu šovu Ērgļu parkā un pērtiķu parku Kincheimā, puķu salu Mainau un Eiropas lielāko ūdenskritumu Rheinfal Šveicē.

Tāpat katru dienu notiks bēbīšu skoliņa, bet bērniem no trīs līdz septiņu gadu vecumam būs iespējams piedalīties Sprīdīšu skoliņā.

Sākot no septiņu gadu vecuma, dalībniekiem tiks piedāvāta koklēšana, danču soļi un dejas pamati ģimenēm ar bērniem, leļļu teātris un masku radošās darbnīcas, folklora un tautasdziesmas ģimenēm ar bērniem, latviskās gadskārtas.

Dalībnieki, sākot no 13 gadu vecuma, varēs izvēlēties citas saieta tematiskos pasākumus, proti, ģimenes semināru, latvisko virtuvi, vārda spēku un pļavas mācību, rakstaino celaiņu aušanu, notis un dziedāšanu, kā arī maizes dēlīšu un citu koka priekšmetu gatavošanu.

Tiks padomāts arī par ģimenes locekļiem, kas nav latvieši, lai tie varētu tuvāk iepazīt latviskās tradīcijas, apspriest kopīgos izaicinājumus.

Pievakarē katru dienu varēs gatavot dāvanas pašu rokām vai rotas no dabas materiāliem, gleznot, pīt vainagus, adīt, sportot, kā arī jauniešiem būs iespējams apgūt kursus žurnālistikā un filmēšanā, montēšanā, publicēšanā ar viedtālruņiem.

Pasākumu vadīs trīs cilvēki, tajā skaitā centra saimniece Inese Avena. Bērzaine vairāk nekā 65 gadus pieder latviešu organizācijai “Daugavas vanagi” Vācijā. Dalību pasākumā apstiprinājusi Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK). Saietam piesaistīti arī lektori un profesionāļi no Latvijas un latviešu kopienām Eiropā.

LA.lv