Mobilā versija
+1.9°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
8. janvāris, 2016
Drukāt

Vācija oficiāli apstiprina: uzbrukuši arī patvēruma meklētāji (2)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ar jaunāko informāciju papildināts viss teksts

Vācijas varas iestādes paziņojušas, ka no 31 aizdomās par dažādiem uzbrukumiem Ķelnē Vecgada vakarā turētajiem 18 ir patvēruma meklētāji.

Vācijas Iekšlietu ministrijas preses pārstāvis Tobiass Plate žurnālistiem Berlīnē piektdien teica, ka aizdomās turētos ir aizturējusi Vācijas federālā policija.

Viņš norādīja, ka aizturētie tiek turēti aizdomās par dažādiem noziegumiem – no zādzībām līdz fiziskiem uzbrukumiem.

Aizturēto vidū ir deviņi Alžīrijas, astoņi Marokas, pieci Irānas, četri Sīrijas pilsoņi, ka arī pa vienai personai no Irākas, Serbijas un ASV. Aizturēto vidū ir divi Vācijas pilsoņi.

Neviens pašlaik netiek turēts aizdomās par seksuāla rakstura uzbrukumu veikšanu, lai gan informācija tieši par tāda veida noziegumiem ir izraisījusi sašutumu Vācijā.

Jau ziņots, ka Ķelnē un vairākās citās Vācijas pilsētās Vecgada vakarā notika acīmredzami koordinēti seksuāli uzbrukumi sievietēm.

Ķelnes policija paziņoja, ka līdz piektdienai saņēmusi 121 kriminālsūdzības par šādiem uzbrukumiem. Sūdzību vidū divas ir par iespējamu izvarošanu, bet vairākas sūdzības ir par grābstīšanos. Saskaņā ar aculiecinieku ziņām grupas ar 20 līdz 30 vīriešiem katrā, “kas izskatījās arābu izcelsmes”, aplenca sievietes, seksuāli uzbruka viņām un dažos gadījumos aplaupīja.

Par tādiem uzbrukumiem ziņots arī Cīrihē un Helsinkos.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Apcietinātie Vācijas pilsoņi ir tie, kas sāka kauties ar musulmaņiem, lai aizstāvētu savas draudzenes! Tad nu poliči šos par vardarbību pret a. god. migrantiem apcietināja!

  2. tikai neuzdrošinieties teikt kaut ko sliktu par migrantiem! Latvijā ir cenzūra un tagad apcietina, ja kaut vienu sliktu vārdiņu saka par tiem sīrijas eņģeļiem, kas mums Eiropā atnesīs kultūru un ekonomikas izaugsmi!

Kad Latvijā būs ES sociālie standarti (5)Lai tuvinātu Eiropas valstu sociālos modeļus, jālīdzsvaro to tēriņi sociālajai aizsardzībai
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (7)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+